Lajme

Vetura del nga rruga dhe bie në lum, një i vdekur dhe dy të lënduar

Vetura del nga rruga dhe bie në lum, një i vdekur dhe dy të lënduar
21:19 | 25 Shtator 2021

Një vetkasident ka ndodhur sot rreth orës 20:30 tek ura në hyrje të fshatit Gjonaj në Prizren, ku një veturë ka rënë në lumin Dri.

Mesohet se si pasojë e këtij aksidenti një person ka vdekur, kurse dy të tjerë janë lënduar.

Deri tek aksidenti dyshohet se ka ardhur si pasojë e mos përshtatjes së shpejtësisë dhe alkoolit.

Burimet kanë njoftuar se të lënduarit janë transportuar për në spital, kurse trupi i pajetë i viktimës është ende në vendin e ngjarjes./Sinjali

Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria

Të tjera