Lajme

Veliu: Vetëvendosje kishte tendenca që të pamundësohet raportimi

Veliu: Vetëvendosje kishte tendenca që të pamundësohet raportimi
11:18 | 29 Korrik 2020

Ministri i Punëve të Brendshme Agim Veliu, ka folur pas dështimit të raportimit në Komisionin për Punë të Brendshme dhe Siguri.

Veliu tha se ajo çfarë ndodhi aty ishte tendencioze nga ana e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje.

“Mua mu duk tendencioze nga ana e LVV-së. Ata prej fillimit filluan për çështje që nuk janë të rëndësishme me diskutua. Unë me kohë i kam informuar komisionin se koha ime është e limituar për shkak të mbledhjes së qeverisë. Ata e kanë pasur mundësinë kjo ka ndodhur para dy ditësh, që të vendosin a ta mbajnë mbledhjen apo ta caktojnë një datë tjetër. Nuk me kanë informuar asgjë, unë kam ardhur i gatshëm që të raportojë. Mirëpo këtu u pa tendenca që të pamundësohet raportimi sot”.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera