×
 • Lajme
 • Lajme

  Veliu takon përfaqësueset e UNDP-së, diskutojnë për situatën me Covid-19

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka pritur sot në takim koordinatoren për Zhvillim të OKB-së në Kosovë, Ulrika Richardson, përfaqësuesen e Përhershme të UNDP-së në Kosovë, Maria Suokko dhe Marta Gazideda, zëvendës koordinatore e Programit dhe Menaxhere e Portfolios për Qeverisje.

  Në këtë takim fokusi i diskutimit ishte situata aktuale e ballafaqimit me pandeminë Covid-19 dhe bashkëpunimi mes UNDP-së dhe MPB-së.

  Veliu theksoi se tashmë institucionet e Kosovës përgjegjëse për menaxhimin e kësaj pandemie kanë publikuar një “Manual për mbrojtje nga përhapja e virusit COVID-19”, dhe i njoftoi pjesëmarrësit se kanë marrë të gjitha masat e duhura për parandalimin e përhapjes së pandemisë tek shërbyesit civil.

  Gjithashtu, në këtë takim u shpreh edhe një herë gatishmëria për thellimin e bashkëpunimit mes UNDP-së dhe MPB-së edhe në çështjet tjera ekonomike dhe shoqërore.

  Në fund të këtij takimi, përfaqësuesit e OKB-së dhe UNDP-së në Kosovë, vlerësuan lartë punën e institucioneve të Kosovës për menaxhimin e kësaj pandemie dhe theksuan se do të vazhdojnë t’i mbështesin edhe më tej, transmeton Klan Kosova.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme15 Korrik 2024
  Drejtori i IKD-së, Ehat Miftaraj, ka reaguar lidhur me debatin e fundit rreth çmimeve në plazhet e Shqipërisë. Miftaraj ka theksuar se...
  Lajme15 Korrik 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Jonathan Hargreaves, me...
  Lajme15 Korrik 2024
  Forcat e Armatosura Shqiptare do të marrin një ndihmë prej 13 milionë eurosh nga Bashkimi Europian. Këshilli Europian e ka miratuar sot...
  Të tjera
  Lajme15 Korrik 2024
  Këshilli Prokurorial i Kosovës ka reaguar për Ligjin e ri të miratuar për KPK-në javën e kaluar, duke thënë kjo paraqet mosrespektim...
  Lajme15 Korrik 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci shkroi se kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj e ka përcjellur “me shumë...
  Sport15 Korrik 2024
  Xherdan Shaqiri sapo ka njoftuar pensionimin nga përfaqësuesja e Zvicrës. Shaqa ka njoftuar këtë vendim me një njoftim në Facebook. “7 turne,...
  Vip15 Korrik 2024
  Dje në rubrikën “Trotuar” në “E Diell” u trajtua tema e tradhtisë. E ftuar në panel ishte Xhiliola Lamaj , e cila...
  Lajme15 Korrik 2024
  Prokuroria në Prishtinë ka konfirmuar se ka nisur një procedurë penale në rastin ku me kallëzim penal janë denoncuar zëvendësdrejtori i ATK-së...
  Lajme15 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë në ngjarjen e organizuar nga ambasada turke në shtetin tonë, me rastin e “Ditës së...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.