[wp-story]

Kronika

Vdes një person në vetaksident në fshatin Resinoc të Lipjanit

Vdes një person në vetaksident në fshatin Resinoc të Lipjanit
16:25 | 15 Shtator 2020

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Resinovc të Lipjanit.

Lajmin për Front Online e ka pohuar zëdhënsja e Policisë, Flora Ahmeti, e cila ka thënë se një person ka vdekur nga plagët e marra.

Sipas Ahmetit ka qenë vetaksident ku vetura është përplasur me një shtyllë të betonit.

Njoftimi i policisë:

“Sot rreth orës 15:00, në aksin rrugor Rusinovc – Shalë ka ndodh një vetaksident trafiku, ku nje veturë për shkaqe akoma të pa sqaruara ka humbur kontrollin dhe është perplas me një shtyllë të betonit. Në këtë aksident është lënduar rëndë një person i cili nuk ka arrit të përballoj plagët e shkaktuara nga aksidenti dhe i njëjti ka ndërruar jetë. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në Qendrën e Mjekësisë Failjare në Komoran. Me hetimin e rrethanave se si ka ardh deri te ky aksident po merren njësiti i trafikut”, ka thënë Ahmeti.

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera