×
 • Lajme
 • Lajme

  Vdes nga COVID-19 edhe një 56 vjeçar, punonte në KEK

  FrontOnline
  18 Korrik 2020

  Korporata Energjetike e Kosovës ka njoftuar se Fatmir Berisha ka vdekur nga COVID-19.

  Lajnë njoftim thuhet se viktima ishte nga fshati Vasilevë, ndërsa varrimi i tij do të bëhet sot rreth orës 17:00.

  “Të nderuar kolegë, ju njoftojmë se sot ndërroi jetë Fatmir Berisha (56-vjeçar) punëtor në Mihje-KEK. Ishte njeri human dhe aktivist i devotshëm i Sindikatës, por vdekja misterioze e rrëmbeu papritmas. Fatmiri ishte ndër punëtorët shembullorë të KEK-ut, por në radhë të parë ishte një njeri i dashur dhe shumë i respektueshëm, si ndër kolegë, shokë dhe miq. Fatmiri ishte i prekur nga virusi COVID 19. Varrimi bëhet sot në ora 17 në Vasilevë. Ngushëllime familjes, kolegëve, miqëve dhe të gjithë atyre që e kishin njohur”, thuhet në njoftim.

  Deri tash kanë vdekur më shumë se 130 persona nga COVID-19, janë prekur më shumë se 5 mijë e 500 derisa janë shëruar 2640. Në gjithë botën janë prekur 14 milionë banorë, janë shëruar më shumë se gjysma e tyre derisa kanë vdekur afër 600 mijë persona.

  Si t’i përdorni radiatorët e ngrohjes që të kurseni deri në 25% të faturës së rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme26 Shkurt 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani përmes një telefonate ia ka uruar ditëlindjen e 70’të presidentit të Turqisë, Recep Taip Erdogan. Osmani ka...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla është takuar me ambasadorin amerikan, Jeff Hovenier....
  Lajme26 Shkurt 2024
  Hajrush Behluli, bashkëshorti i këngëtares së mirënjohur Shkurte Fejza, është deklaruar pas aksidentit që i ndodhi ditë më parë në Prizren, ku...
  Të tjera
  Lajme26 Shkurt 2024
  Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Albena Reshitaj, ka thënë se Projektligji për shëndetin riprodhues dhe fertilizim të asistuar, ka shumë probleme. Ajo...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Gjykata e Prishtinës e ka liruar nga akuzat kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufcën për gazin lotsjellës në Kuvend në vitin...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini, e ka quajtur “komik” vendimin e Gjykatës Themelore të Prishtinës për lirimin nga akuza të Glauk Konjufcës...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi bashkë me kryetarin e Këshillit Kombëtar shqiptar, Nevzad Lutfiu u takuan me presidentin e...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Janë sekuestruar mallra me vlerë rreth 20 mijë euro brenda një automjeti, nga  Njësia  e  TASK  FORC-ës -Lindje, e përberë nga Policia...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Dy pjesëtarë të KFOR-it janë kërcënuar me vrasje në fshatin Lubiçevë të Prizrenit. Rastin për Front Online e ka konfirmuar, Zëdhënësi i...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.