Sport

Vazhdojnë edhe sonte “ethet” e Ligës së Kampionëve, ndeshje të lehta në letër për favoritët

Vazhdojnë edhe sonte “ethet” e Ligës së Kampionëve, ndeshje të lehta në letër për favoritët
08:27 | 20 Tetor 2021

Gara më e madhe për klubeve në Evropë, Liga e Kampionëve do të vazhdojë sonte me disa super-ndeshje.

Dje u zhvilluan disa ndeshje tejet dramatike, ku kryendeshja në Madrid mes Atleticos dhe Liverpoolit u mbyll 2:3, shkruan FrontOnline.

Nga ana tjetër, sonte, kampioni në fuqi, Chelsea do të ketë punë me Malmon në shtëpi, ndërkaq Barcelona e pret Dynamo Kyivin në “Camp Nou”.

Bayern Munichu luan përballë Benficas në Portugali, teksa Manchester Unitedi synon këndelljen në shtëpi ndaj Atalantës.

Juventusi është mysafir i Zenitit në Shën Petersburg, Lille takohet me Sevillan, Young Boysi me Villarealin dhe Salzburgu me Wolfsburgun.

Dy ndeshje luhen nga ora 18:45, kurse gjashtë të tjera nga ora 21:00./FrontOnline/

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera