Bota/Rajoni

Tërmeti me magnitudë 5.6 ballësh godet zonën e Manisas në Turqi

Tërmeti me magnitudë 5.6 ballësh godet zonën e Manisas në Turqi
15:18 | 26 Qershor 2020

Një tërmet me magnitudë 5.6 ballësh ka tronditur zonën e Manisas në Turqi.

Sipas të dhënave nga stacionet gjeologjike ndërkombëtare të dhënat paraprake thonë se tërmeti pati një thellësi vetëm 2 kilometra duke u ndjerë i fuqishëm në sipërfaqe.

Ky është tërmeti i dytë i fuqishëm që godet Manisan pas atij të janarit me të njëjtën magnitudë duke shkaktuar dëme materiale.

Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€

Të tjera