Gjuha:
×
Etiketë: magnitudë
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Një tërmet me magnitudë 4.6 i shkallës Rihter është ndjerë në Elbasan, Lushnje, Tiranë e Fier. Lëkundjet sizmike u shënuan në orën 01:25 ndërsa epiqendra ishte 27 kilometra nga Elbasani. Vetëm 3 minuta para tij,...
Lajme10 Shtator 2020
Një tërmet i lehtë ka goditur Shqipërinë rreth orës 5 të mëngjesit. Lëkundjet ishin me magnitudë 3.3 të shkallës rihter dhe epiqendra ishte në Detin Adriatik, 24 km në veriperëndim të Durrësit. Thellësia e këtij...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Një tërmet me magnitudë 6,8 ballë të shkallës Rihter goditi sot brigjet e Kilit, theksoi Instituti Gjeologjik Amerikan (USGS), pa shpallur alarm për cunami. Nga ana e tij shërbimi kombëtar i urgjencave i Ministrisë së...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Disa lëkundje tërmeti janë ndjerë sot në afërsi Kefalonias në Greqi. Mediat greke raportojnë se tërmeti ishte me magnitudë 4 ballë të shkallës rihter. Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinës njoftoi se tërmeti ka...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Një tërmet i lehtë ka rënë në vendin tonë. Epiqendra ishte në Detin Adriatik, 7 kilometra në perëndim të Vlorës. Lëkundjet ishin me magnitudë 3.4 të shkallës righter dhe me thellësi 2 kilometra. Javët e...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Një tërmet me magnitudë 5.6 ballësh ka tronditur zonën e Manisas në Turqi. Sipas të dhënave nga stacionet gjeologjike ndërkombëtare të dhënat paraprake thonë se tërmeti pati një thellësi vetëm 2 kilometra duke u ndjerë...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Një tërmet me madhësi 4.5 në shkallën Rihter tronditi në orën 2:50 të mëngjesit, me orën lokale, bregdetin e Gavdos, në jug të Kretës. Epiqendra e tërmetit ishte vendosur 85 kilometra në juglindje të Gavdos,...
Bota/Rajoni14 Qershor 2020
Një tërmet me magnitudë 5.7 e ka goditur provincën Bingol që ndodhet në lindje të Turqisë, kështu duke shkaktuar rrëzimin e një kulle ushtarake dhe lëndimin e tre personave. Lajmin e ka konfirmuar ministri i...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.