×
 • Lajme
 • Lajme

  Temperaturat për sot dhe ditët në vazhdim

  FrontOnline
  01 Gusht 2020

  Prishtina Weather ka njoftuar se sot nga mëngjesi mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë.

  Ditën reshjet do të pushojnë. Ndërsa, në mbrëmje kthjellime.

  Sipas Prishtina Weather, të shtunën mundësi për shi. Fillimi i javës sërish me mot të nxehtë. Nga mesi i javës më freskët.

  1.08 – Jo shumë nxehtë. Vransira dhe diell. Nga mëngjesi mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë. Ditën reshjet do të pushojnë. Në mbrëmje kthjellime.
  2.08 – Mbetet nxehtë, kthjellët dhe me diell.
  3.08 – Nxehtë, kryesisht me diell.
  4.08 – Kryesisht me diell dhe nxehtë. Pshasdite më vonë vransirat në shtim, e në mbrëmje mundësi për reshje lokale shiu.
  5.08 – Më freskët, kryesisht me vransira. Që herët në mëngjes priten reshje të dobëta shiu, ditën me mundësi edhe për bubullimë.

  Temperaturat minimale do të luhaten nga 14C deri në 18C, ndërsa maksimalet në fundjavë zbresin në 29C, e fillim të javës rriten deri në 33C. Ditën e mërkurë do të pësojnë një rënie të ndjeshme deri në 22C.
  Era do të fryejë mesatare kryesisht nga veriu dhe verilindja 5-12m/s.
  Shtypja atmosferike zbret përreth vlerave normale, e ditën e martë edhe nën këto vlera.

  Përfito FALAS një pushim për çift në Budva
  Nga Rubrika
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Avokatja kosovare nga Suedia, Arlinda Loncari, është deklaruar duke dhënë detaje nga ajo se çfarë ka gjetur dhe çfarë ka lexuar prej...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Çmimi i derivateve në bursën ndërkombëtare ka shënuar të hënën ulje. I njëjti ritëm po vazhdon edhe në Kosovë. Gjatë kësaj periudhe,...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) po vlerëson se dënimet minimale për vrasësit e grave, po u lënë hapësirë abuzuesve që të...
  Të tjera
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Është rivarrosur trupi i Liridona Ademajt në fshatin Rracaj të Gjakovës. Ajo me kërkesë të familjes është zhvarrosur nga varrezat e fshatit...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla po merr pjesë në rivarrimin e Liridona Ademajt, 30-vjeçares e cila u vra mizorisht të...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Sot, nga fshati Cermjan është zhvarrosur trupi i Liridona Ademajt. Me kërkesë të familjarëve, rivarrimi është duke u bërë në Rracaj të...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Vëllai i i Liridona Ademaj ka folur për detajet e vrasjes së motrës së tij nga bashkëshorti Naim Murseli. Fillimisht u mendua...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Sindikata e Pavarur e Minatorëve të Trepçës përmes një postimi në Facebook ka thënë se menaxhmenti i Trepçës i ka rreth 80...
  Sport04 Dhjetor 2023
  Midis pjesës së parë dhe të dytë të ndeshjes midis Lille dhe Metz, qindra lodra pelushi u hodhën në fushë për një...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.