×
 • Lajme
 • Lajme

  Temperatura verore në pesë ditët e ardhshme

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Në ditët në vijim më shumë diell dhe më nxehtë. Në fundjavë temperaturat deri në 30C.

  24.06.2020 – Pas reshjeve të shumta që ranë ditëve të fundit, në ditët e ardhshme mbi rajon do të shtrihen fusha të presionit më të rritur. Nën këto kushte do të mbajë mot kryesisht me diell, mirëpo orëve të pasdites përreth viseve malore ka mundësi të zhvillohen vransira lokale, që mund të shoqërohen edhe me ndonjë rrebesh shiu dhe bubullimë. Orëve të mëngjesit në vise të ulëta mundësi për mjegull,
  Në aspektin termik, depërtimi i masave të ngrohta nga Afrika veriore do të sjellë rritje të temperaturave edhe mbi vlera mesatare, në fundjavë deri në 30C.

  25.06 – Në mëngjes në vise të ulëta mundësi për mjegull. Ditën më ngrohtë, kryesisht me diell. Pasdite më vonë përreth viseve malore priten zhvillime të vransirave lokale, me mundësi për reshje lokale shiu dhe bubullimë.
  26.06 – Shumë ngrohtë, kryesisht me diell. Në mëngjes në vise të ulëta mundësi për mjegull. Pasdite vonë përreth viseve malore mundësi për ndonjë rrebesh shiu me bubullimë.
  27.06 – Më nxehtë, kryesisht me diell. Pasdite më vonë përreth viseve malore mundësi për ndonjë rrebesh shiu me bubullimë.
  28.06 – Kryesisht me diell dhe nxehtë.
  29.06 – Nxehtë, kryesisht me diell.

  Temperaturat minimale do të luhaten nga 12C deri 16C, e maksimalet nga 27C deri në 30C.
  Era do të fryejë e lehtë kryesisht nga verilindja 2-5m/s.
  Shtypja atmosferike pritet të rritet mbi vlera normale, e nga fundjava do të pësojë rënie.

  KEDS njofton për ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Kronika20 Shkurt 2024
  Qytetarit serb policët i kanë kthyer paratë që i kishin humbur në pikën kufitare në Bërnjak. Policia njofton se bëhej fjalë për...
  Kronika20 Shkurt 2024
  Një person është plagosur me armë zjarri sot dhe i njëjti ka kërkuar ndihmë mjekësore në Spitalin e Vushtrrisë. Lidhur me rastin...
  Kronika20 Shkurt 2024
  Një aksident trafiku ka ndodhur në magjistralen Gjilan-Prishtinë, konkretisht në fshatin Slivovë. Nga fotot që ka siguruar Radio Star, shihet se përplasja...
  Të tjera
  Lajme20 Shkurt 2024
  Një cigare dyshohet të jetë shkaku i zjarrit që kaploi objektin e Shtëpisë së të Moshuarve në Prishtinë. Sipas Donat Lushakut, zëdhënës...
  Opinione20 Shkurt 2024
  Nga Janusz Bugajski: Nën sundimin e Presidentit Aleksandar Vuçiq, Serbia po përpiqet në mënyrë të dëshpëruar të imitojë Rusinë. Ajo kërkon të...
  Sport20 Shkurt 2024
  Liverpool ka një shkallë pasigurie të varur mbi ta, mes lajmeve për largimin e Jurgen Klopp në fund të sezonit dhe me...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Me ftesë nga USAREUR-AF, kontingjenti i FSK-së, i dislokuar në Polatli të Republikës së Turqisë, ka përfunduar me sukses stërvitjen “Dynamic Front...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Në mëngjesin e sotëm, nxënëset e shkollës Model “Qamil Batalli” në Prishtinë, filluan vaksinimin me vaksinën Human Papilloma Virus (HPV). Vaksina HPV...
  Sport20 Shkurt 2024
  Albin Berisha është një prej futbollistëve që u transferua nga Superliga e Kosovës në Rumani. Ish-sulmuesi i Ballkanit në fillim të këtij...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.