×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Të shtëna në Toronto të Kanadasë, raportohet për një të vdekur – të dyshuarit janë parë të arratiseshin

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Një person ka vdekur dhe të tjerë të plagosur janë raportuar pas disa të shtënave në Toronto, Kanada.

  Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, autoritetet policore të Torontos kanë shkruar në Twitter që në orën 11.40 të mëngjesit, sipas kohës lokale, se ata morën thirrje të shumta për të shtëna në zonën e St. Clair Avenue West dhe St. Clarens Avenue, në lindje të Earlscourt Park.

  Autoritetet kanë nisur një gjueti për të dyshuarit dhe thanë se dy burra janë parë duke ikur nga vendi i ngjarjes në një Sedan me dy dyer.

  “Raportet janë se ka shumë individë me armë zjarri”.

  Mjekët thanë se ata gjetën një person në vendngjarje por nuk transportuan askënd në spital, raportojnë media lokale.

  NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Një tërmet me magnitudë 4.6 Rihter tronditi Turqinë pasditen e së martës. Sipas informacioneve të fundit të publikuara nga AFAD, tërmeti ndodh...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Komisioneri Evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi tha sot pas takimit me presidentin malazez, Jakov Milatoviq se Mali i Zi është vendi kandidat...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Policia malazeze, ka arrestuar të dyshuarin për vrasjen e Edmond Mustafës në Tivar, mëngjesin e sotëm. Siç bëjnë me dije mediat vendase,...
  Të tjera
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Kosova dhe Serbia sot kanë zhvilluar një takim në Bruksel. Të dyja palët i ka mbledhur i dërguari i BE-së për dialogun,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në Bruksel ka përfunduar takimi i përbashkët mes ekspertëve financiarë të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e emisarit evropian për dialogun, Mirosllav...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se në Bruksel është diskutuar sa i përket çështjes së transfereve...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Policia gjermane arrestoi në Berlin 65-vjeçaren Daniela Klette, një anëtare e gjeneratës së tretë të Fraksionit të Ushtrisë së Kuqe (RAF), e...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Një aksident i rëndë ka ndodhur mes dy veturave gjatë ditës së sotme në fshatin Frashër të Mitrovicës. Nga aksidenti janë lënduar...
  Sport27 Shkurt 2024
  Lionel Messit thuhet se mund t’i bashkohet një tjetër ish-bashkëlojtar i Barcelonës në Inter Miami. Në verën e vitit 2023, Messi hoqi...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.