×
 • Lajme
 • Lajme

  Tahiri: Menaxhimi i pandemisë i Vitisë me të Zemajt nuk dallon diçka

  FrontOnline
  13 Korrik 2020

  Zëvendëskryeministri i Kosovës Besnik Tahiri ka thënë se ndonëse ka pasë dy ministria të Shëndetësisë gjatë përballjes me koronavirusin, menaxhimi është bërë njëjtë.

  “Zemaj si ministër e ka përcjell kursin që e ka pasë edhe Qeveria Kurti. Ministri Vitia mund të thotë se ka arritur të ketë komunikim me qytetarët mirëpo me temat si në nivel lokal dhe qendror nuk dallon diçka prej menaxhimit të Zemajt”, është shprehur Tahiri.

  “Më 16 qershor kemi kthyer tri masa dhe tek kur është planifikuar në planin e menaxhimit të Vitisë të shkohet në fazën e katërt. Më 20 qershor e kemi bërë hapjen e aeroportit. Dallimi është se infektime ka më shumë”.

  “Ky [Zemaj] e ka një problem se Vitia ka qenë direkt në komunikim”.

  Tahiri ka thënë se nuk mund të drejtojë gisht se kush mund të jetë shkaktari i përhapjes së virusit, sepse siç ka theksuar për këtë nuk ka evidencë.

  Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar anëtarin e Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Denis Beçiroviq, me rastin e Ditës së Pavarësisë....
  Lajme01 Mars 2024
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ndërsa lokalisht pritet të ketë reshje shiu, të cilat në momente...
  Lajme01 Mars 2024
  Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar sot me presidenten e Vjosa Osmani. Lajçak ka thënë se me...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, ka treguar arsyet kryesore të kundërshtimit të projektligjit për fertilizimin e asistuar apo siç njihet ndryshe...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur sot për herë të dytë, e ku kanë diskutuar për tetë pika përfshirë atë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar bashkëluftëtarin e tij, njëkohësisht mësuesin e devotshëm me rastin e...
  Lajme01 Mars 2024
  Avokati Ardian Bajraktari, duke komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit që rasti i vrasjes së Marigona Osmanit të kthehet në rigjykim, tha...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës në lidhje me raportet e saj me Shtetet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.