Gjuha:
×
Etiketë: youtube
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Një anëtar i YouTubes 21-vjeçar nga Indonezia, emri zyrtar i përdoruesit të cilit është Sobat miskin, postoi një video në kanalin e tij duke marrë tre milionë shikime brenda vetëm një muaji. Videoja “Dy orë...
Auto29 Korrik 2020
YouTube ka bllokuar tri kanale ruse, të cilat udhëhiqeshin nga oligarku rus Konstantin Malofejev (Konstantin Malofeev) dhe ideologu i presidentit rus Vladimir Putin, Aleksandar Dugin. Përveç kanaleve të YouTube “Telekanali Carigrad”, “Shqiponja dykrerëshe” atyre u...
Auto15 Korrik 2020
Lëvizjes Identitare Austriake dalëngadalë po i mbarojnë kanalet e komunikimit. Tani edhe YouTube bllokoi kanalin e kësaj lëvizjeje ekstreme të djathtë. Pas Facebook-ut, Instagram-it dhe Twitter-it edhe YouTube bllokoi llogaritë e bashkëthemeluesit të organizatës ekstreme...
Auto04 Korrik 2020
Facebook, YouTube, Twitter, për herë të parë do t’i nënshtrohen rregullave të BE-së për transmetimin e gjuhës së urrejtjes dhe përmbajtjes së dëmshme nën udhëzimet e Komisionit Evropian të njoftuar të enjten. Ndryshimet në Direktivën...
Auto01 Korrik 2020
Kompania ndërpreu mbi 25 mijë kanale për shkeljen e politikave të gjuhës së urrejtjes. YouTube ka ndaluar një numër të përdoruesve të shquar nga platforma e tij pas prezantimit të rregullave të reja që synojnë...
Auto28 Qershor 2020
Eksperimenti po vjen për përdoruesit në iOS dhe Android. YouTube ka njoftuar një veçori të re ku përdoruesit mund të regjistrojnë video të shkurtër, 15 sekonda. Në një postim në blog, YouTube tha që po...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.