×
Etiketë: votimin
Ekonomi18 Shtator 2020
Kryetari i Odës së Hotelierëve të Kosovës, Hysen Sogojeva ka reaguar pas mosvotimit të projektligjit për rimëkëmbje ekonomike, raporton Front Online. Ai ka thënë se Oda e Hotelierëve të Kosovës është tejet e zhgënjyer për...
Front TV18 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës e kanë filluar vazhdimin e seancës së ditës së djeshme. Në këtë seancë kishte për tu votuar rezoluta për dialogun Kosovë-Serbi por që nuk u votua, kjo pasi nuk pati...
Lajme17 Shtator 2020
Rreth 7 orë ka zgjatur raportimi i kryeministrin Hoti në Kuvendin e Kosovës, për marrëveshjen e Uashingtonit dhe dialogun në Bruksel. Në fund të seancës nuk pati kuorum për të hedhur në votim rezolutën për...
Lajme09 Shtator 2020
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve publikoi dokumentin për votimin me asistencë në vendin tonë nga zgjedhjet e fundit parlamentare të cilat janë mbajtur në tetorin e vitit 2019. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi shpjegoi se votimi...
Lajme31 Gusht 2020
Kryetari në detyrë i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se votimi i qeverisë së Maqedonisë së Veriut është një lajm shumë i mirë, marrë parasysh marrëdhëniet e mira fqinjësore që ka Kosova me këtë vend...
Lajme15 Gusht 2020
Ish deputeti Muhamet Mustafa e ka quajtur luftë primitive mungesën e kuorumit për votimin e Projektligjit për rimëkëmbje ekonomike. Mustafa në një postim në rrjetin social Facebook shprehet se kjo është neglizhencë dhe papërgjegjësi kundër...
Lajme23 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri i parë në qeverinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka përshëndetur votimin nga ana e deputetëve të Kuvendit të Kosovës të pesë marrëveshjeve ndërkombëtare.Ai e ka cilësuar këtë si hap të madh dhe thellim të...
Ekonomi09 Korrik 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka kërkuar nga deputetët që të përkrahin amendamentin e Kuvendit të Kosovës që do të mundësonte votimin online të deputetëve, raporton Gazeta Express. Bajrami ka thënë se në seancë ka...
Lajme07 Korrik 2020
KMDLNJ u ka bërë thirrje publike deputetëve të Kuvendit të Kosovës, pavarësisht përkatësisë partiake e të cilët përfaqësojnë dhe mbrojnë interesat e të gjithë qytetarëve, që të votojnë ligjin antiCOVID-19, duke thënë se është momenti...
Front TV23 Qershor 2020
Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj gjatë seancës së sotme të Kuvendit të Kosovës, ka thënë se vet procesi i votimit të marrëveshjeve ndërkombëtare është kompleks, raporton Front Online. “Kur vet kërkesa kushtetuese që për marrëveshje ndërkombëtare kërkohen...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Komisioni Zgjedhor i Republikës së Serbisë, të enjten në mbrëmje, ka miratuar udhëzues për zbatimin e votimeve në territorin e Kosovës. Të enjten, gjithashtu, misioni i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian (OSBE) ka konfirmuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.