×
Etiketë: vlerëson
Lajme20 Shtator 2020
Shqetësues dhe i pafavorshëm po vlerësohet nga shoqëria civile raporti i Departamentit të Shtetit amerikan (DASH) për klimën e investimeve në Kosovë për vitin 2020. Përderisa në raport thuhet se Kosova ka potencial për të...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, sot ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Izraelit në Tiranë, Noah Gal Gendler, me të cilin ka biseduar për rëndësinë e jashtëzakonshme të...
Ekonomi10 Shtator 2020
Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin për klimën e investimeve për vitin 2020 për Kosovën, ku është dhënë vlerësim i lartë për sistemin financiar të vendit. Raporti thekson faktin se Kosova ka një ekonomi...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Për të 7 vit me radhë Shqipëria vazhdon të jetë një vend i papëlqyer për investimet e huaja. Raporti i DASH evidenton se vendi duhet të përmbushë kushte përpara konferencës së parë ndërqeveritare për çeljen...
Lajme08 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj Stublla, të martën zhvillova një bisedë telefonike përmbajtësore me Ministren e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Suedisë, Ann Linde, të cilën...
Bota/Rajoni19 Gusht 2020
Gjermania ka identifikuar Kosovën si një ndër vendet që po përhapin infeksionin e koronavirusit. Numri i rasteve të reja ka arritur nivelet e muajit prill dhe përpjekjet për vaksina pritet të japin fryt vetëm vitin...
Lajme14 Gusht 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vlerësuar mbështetjen e Kosovës në kundërshtimin e regjimit të Maduros në Venezuelë. Në një reagim të Ambasadës së SHBA’së në Prishtinë, thuhet se Kosova është në rrugën e duhur,...
Lajme30 Korrik 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka vlerësuar përkrahjen e deputetëve të Partisë Demokratike të Kosovës, në votimin e amendamenteve të propozuara në Kuvend...
Lajme26 Korrik 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përkujtuar Adem Demaçin në dy vjetorin e ndarjes nga jeta. Ai e ka vlerësuar lartë jetën dhe veprën e simbolit të rezistencës kombëtare, Adem Demaçin. Shënimi i plotë...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Në intervistën dhënë Radio Televizionit të Kosovës, ish- ambasadori holandez Robert Bosch ndër të tjera foli edhe për aktakuzën e ngritur ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Ai, u përqendrua më shumë rreth kohës sa...
Lajme11 Korrik 2020
NATO është duke shqyrtuar mundësitë për ta transformuar bazën detare të Pashalimanit në Vlorë në një projekt model të saj. Ky fakt është zbuluar nga ministrja e Mbrojtjes e Shqipërisë, Olta Xhaçka, e cila bashkë...
Lajme22 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë sot se mediat janë instrument kyç në luftën kundër koronavirusit, raporton Gazeta Express. Zemaj në Facebook ka thënë se mediat janë duke bërë një pjesë shumë të rrëndësishme...
Lajme17 Qershor 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, e ka përshëndetur iniciativën e SHBA-së për vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi në Shtëpinë e Bardhë në Washington. Veseli ka shkruar në faqen e tij në Twitter se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.