×
Etiketë: veprimi
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Pas samitit të djeshëm të BE’së për krizën Greqi-Turqi, ka reaguar Zv.Presidenti turk Fuat Oktay, i cili tha për agjencinë turke të lajmeve “Anadolu” se Turqia pret drejtësi nga BE-ja dhe paralajmëroi që askush të...
Lajme08 Gusht 2020
Partia Demokratike e Kosovës ka dënuar ashpër prezencën e ushtrisë serbe në territorin e Kosovës. Sipas PDK-së, një veprim i tillë i toleruar nga KFOR-i dhe qeveria e Kosovës është cenim i sovranitetit dhe sigurisë...
Lajme24 Qershor 2020
Nasim Haradinaj, nënkryetar i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka thënë në RTV Dukagjini se nuk ka qenë e papritur për të aktakuza e Speciales ndaj Thaçit e Veselit. “Ne kemi thënë se...
Lajme22 Qershor 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, duke komentuar largimin e Vjosa Osmanit nga LDK, ka thënë se është vendim i Këshillit të LDK-së. Haziri ka thënë se kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Bletët janë një nga ato krijesa që duken interesante. Nga njëra anë ato janë vlerësuar nga shumë kultura për organizimin dhe për mjaltin e tyre, por njerëzit nuk janë gjithmonë aq të lumtur rreth tyre,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.