×
 • Lajme
 • Lajme

  Nasim Haradinaj: Veprimi i Speciales, shantazh i Evropës ndaj Amerikës dhe Kosovës

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Nasim Haradinaj, nënkryetar i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka thënë në RTV Dukagjini se nuk ka qenë e papritur për të aktakuza e Speciales ndaj Thaçit e Veselit.

  “Ne kemi thënë se çdo pjesëtarë i UÇK-së është target i Gjykatës Speciale, por si vendim politikë është i papritur për ne, pasi ky është veprim puro politikë se drejtësi”, tha ai, përcjell Telegrafi.

  “Ky veprim është shantazh i Evropës ndaj Amerikës dhe Kosovës. Kjo është goditje për bisedimet që do të mbahen ditën e shtunë. Qëllimi ka qenë që Kosova të shkojë me një krahë më pak dhe ekipi kosovar të shkojë i dëmtuar”.

  Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka thënë se ky veprim i Speciales do të ketë ndikim në zhvillimet e ardhshme politike.

  Haradinaj thotë se tash po del që Hashim Thaçi paska qenë pjesë e UÇK-së dhe madje kupola e saj.

  “Ka pasur disa persona që e kanë vu në dyshim se Thaçi ishte pjesë e UÇK-së”, tha ndër të tjera Nasim Haradinaj

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Serbia i ka liruar pjesëtarët e Policisë së Kosovës, të cilët ishin arrestuar dje. Në mbajtje akoma po mbahet vetëm zëvendësdrejtori i...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka dhuruar gjak, me rastin e Ditës së Dëshmorëve të Prishtinës. Rama ka thënë se...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti në fillim të mbledhjes së Qeverisë së Kosovës ka folur për arrestimin e zëvendësdrejtorit të Policisë së Kosovës, Dejan...
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Në mungesë kuorumi ka dështuar të bëhet konstituimi i Komisionit Hetimor Parlamentar për subvencionimin e teksteve shkollore dhe mjeteve shkollore për vitin...
  Lajme18 Prill 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në ceremoninë e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës, foli për ndalimin...
  Lajme18 Prill 2024
  Një operim tejet kompleks është kryer tek një pacient 61-vjeçar. Intervenimi është realizuar nga një ekip i mjekëve italianë dhe ata të...
  Lajme18 Prill 2024
  Vrasjet e fundit të grave, shqetësuese i sheh edhe sociologu, Blerim Selishta i cili për Front Online tha se nuk duhet vënë...
  Vip18 Prill 2024
  E ftuar në studion e “Wake Up” mëngjesin e sotëm ka qenë ish-banorja e “Big Brother VIP 3”, Rike Roçi. Ajo na...
  Sport18 Prill 2024
  Reali Madridi do të luajë në gjysmëfinalen e Ligës së Kampioneve kundër Bayern Munich, duke prodhuar një tjetër klasike të madhe evropiane...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.