Lajme

Nasim Haradinaj: Veprimi i Speciales, shantazh i Evropës ndaj Amerikës dhe Kosovës

Nasim Haradinaj: Veprimi i Speciales, shantazh i Evropës ndaj Amerikës dhe Kosovës
19:52 | 24 Qershor 2020

Nasim Haradinaj, nënkryetar i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka thënë në RTV Dukagjini se nuk ka qenë e papritur për të aktakuza e Speciales ndaj Thaçit e Veselit.

“Ne kemi thënë se çdo pjesëtarë i UÇK-së është target i Gjykatës Speciale, por si vendim politikë është i papritur për ne, pasi ky është veprim puro politikë se drejtësi”, tha ai, përcjell Telegrafi.

“Ky veprim është shantazh i Evropës ndaj Amerikës dhe Kosovës. Kjo është goditje për bisedimet që do të mbahen ditën e shtunë. Qëllimi ka qenë që Kosova të shkojë me një krahë më pak dhe ekipi kosovar të shkojë i dëmtuar”.

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka thënë se ky veprim i Speciales do të ketë ndikim në zhvillimet e ardhshme politike.

Haradinaj thotë se tash po del që Hashim Thaçi paska qenë pjesë e UÇK-së dhe madje kupola e saj.

“Ka pasur disa persona që e kanë vu në dyshim se Thaçi ishte pjesë e UÇK-së”, tha ndër të tjera Nasim Haradinaj

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera