×
Etiketë: veper
Lajme25 Gusht 2020
Zyra Kombëtare e Auditimit ka gjetur se në komunën e Istogut gjatë vitit që lamë pas kanë qenë të punësuar 42 punëtor më kontrata mbi vepër, raporton Front Online. “Komuna ka angazhuar 42 punonjës me...
Lajme25 Gusht 2020
Zyra Kombëtare e Aludimit ka gjetur se komuna e Istogut e cila drejtohet nga Haki Rugova ka shpërblyer me tender kompaninë më çmimin më të lartë, raporton Front Online. Më tutje në raport thuhet se...
Lajme27 Korrik 2020
Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Aliu Januzi ka thënë se askush nuk mundet ta përvetësojë luftën e UÇK-së. Ai në Debat Plus të RTV Dukagjini ka thënë se lufta është vepër e një popullit....
Lajme23 Korrik 2020
Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka deklaruar se ftesa për të qenë dëshmitar në Hagë për Ali Ahmetin nuk ishte befasi, sepse të gjitha personalitetet që ndërtuan dhe kontribuan për UÇK-në, tashmë janë...
Front TV30 Qershor 2020
Dikush me të. E dikush pa të. Por këso laramanie, me gjasë, nuk do të ketë më. Mbajtja e maskës, që deri tani është lënë në ndërgjegjen e secilit vetvetiu, shpejtë mund të bëhet obligim...
Lajme30 Qershor 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut theksoi se mos bartja e maskës nuk është vepër penale. KMDLNJ thekson se është e shqetësuar me rritjen e numrit të infektuarve me COVID-19 por...
Lajme29 Qershor 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë ditës së sotme ka paralajmëruar mundësinë për kthimin e karantinimit të disa zonave dhe ndalimin e tubimeve mbi 100 persona. Hoti ka pohuar se këto vendime do të merren...
Ekonomi23 Qershor 2020
Shkelje të shumta ta evidentuar Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA) gjatë auditimit të pasqyrave financiare për vitin 2019 për komunën e Vushtrrisë e cila drejtohet nga Xhafer Tahiri nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), raporton...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.