×
Etiketë: ulen
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Anija kërkimore turke, “Oruc Reis”, është kthyer në ujërat afër bregdetit jugor të provincës Antalia, sipas një faqeje që përcjell lëvizjet e anijeve. Greqia tha se kjo lëvizje është hap i parë pozitiv drejt uljes...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, njoftoi se Turqia dhe Greqia kanë rënë dakord të zhvillojë bisedime teknike për krijimin e mekanizmave për parandalimin e konfliktit në Mesdheun Lindor, transmeton Anadolu Agency (AA). “Pas...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen në dy spitalet Covid, një 56 vjeçar dhe një 76 vjeçar nga Tirana me disa bashkëshoqëruese dhe një 90 vjeçar nga Elbasani. Ministria e Shëndetësisë dhe...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Në Shqipëri moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët por që nuk përjashtohet mundësia për reshje të izoluara, kryesisht në zonat veriore dhe verilindore....
Ekonomi04 Korrik 2020
Rënien e eksport-importeve gjatë këtij viti, ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, e sheh si pasojë te pandemisë, derisa nuk ka mohuar që janë evidente edhe barrierat tregtare. Midis Kosovës dhe Shqipërisë janë shënuar...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Kanë shënuar rënie të lehtë rastet e infektimit me Covid-19 në Shqipëri. Në 24 orët e fundit janë shënuar vetëm 50 raste, njofton Top-Channel
Lajme14 Qershor 2020
Instituti GAP thotë se për shkak të pandemisë, të hyrat buxhetore kanë pësuar ulje për 133 milionë euro, krahasuar me periudhën e vitit të kaluar. “Në periudhën mars-maj 2020, kur ishin ndalur shumica e aktiviteteve...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.