×
Etiketë: uashington
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Tim Judah, analist për çështjet e Ballkanit në revistën britanike ‘The Economist’ thotë për Top Channel se pikat e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, janë një ri-angazhim për të normalizuar marrëdhëniet, gjë të cilën e...
Lajme06 Shtator 2020
Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj konsideron se Kosova hodhi hap të madh përpara me marrëveshjen në Uashington. Sipas tij, me njohjen e Kosovës nga Izraeli, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dëshmuan...
Lajme05 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Marrëveshja me Serbinë është historike dhe se synimi është njohja reciproke. Për marrëveshjen e arritur dje, kryeministri i vendit ka përdorur edhe një shprehje franceze. “Ka një...
Lajme05 Shtator 2020
Mediat kanë siguruar versionin e parë të dokumentit që u është prezantuar palëve në Uashington e për të cilin dje pala kosovare pati tensione që gati çuan në prishje të koalicionit! Madje ky version i...
Lajme04 Shtator 2020
Deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje, Dimal Basha, e  ka quajtur ‘humoristike’ marrëveshjen ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë, që është nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë. “Në këtë marrëveshje bën pjesë një qeveri që është jolegjitime dhe ilegale....
Lajme04 Shtator 2020
Sot në Shtëpinë e Bardhë në Uashington është arritur marrëveshja  ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë, raporton Front Online. Pas takimit kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti tha se marrëveshjet e lidhura sot kapin shumën e 1...
Lajme04 Shtator 2020
Gazeta serbe  "Blic" ka zbuluar se sipas marrëveshjes së nënshkruar në Uashington sot, Kosova, ndër të tjera, do të bashkohet me iniciativën Mini Schengen, ndërtimi i rrugëve dhe hekurudhave të reja do të nis pa...
Lajme04 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti në orën 19:00 sot pritet të mbajë një konferencë për media, pas takimit që do ta mbajë me delegacionin serb në Shtëpinë e Bardhë në Washington. Një informacion i tillë është konfirmuar...
Lajme04 Shtator 2020
Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Hajrulla Çeku, në një prononcim për Front Online ka thënë se delegacioni i Kosovës është nisur për në Uashington pa platformë dhe sipas të gjitha gjasave pa idenë se...
Lajme04 Shtator 2020
Vetëm dy orë ndajnë Kosovën dhe Serbinë nga firmosja e marrëveshjes me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për të cilën merret vesh se është e karakterit ekonomik. Gazetari Adriatik Kelmendi i cili po përcjellë nga...
Lajme04 Shtator 2020
Sot në kryeqendrën amerikane, në Uashington në ditën e dytën të takimit në mes të palës kosovare dhe asaj serbe, pritet që të nënshkruhet një marrëveshje, e ku prezent do të jetë edhe presidenti amerikan...
Lajme04 Shtator 2020
Bashkimi Evropian është njoftuar nga administrata e Shteteve të Bashkuara rreth agjendës së takimit mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë, dhe kjo është e zakonshme në bashkëpunimin e partnerëve. Kështu ka thënë më...
Lajme04 Shtator 2020
Njohësi i çështjeve politike dhe kushtetuese në vend, Mazllum Baraliu ka thënë për Front Online se delegacioni kosovarë ka shkuar i pa përgatitur në Uashington. Ai është shprehur se delegacioni është zgjedhur në baza politike,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.