×
Etiketë: testet
Lajme26 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se këtyre ditëve në Kosovë është duke qëndruar një mision prej rreth 25 ekspertëve të Institutit prestigjioz “Robert Koch” nga Gjermania. Sipas ministrit Zemaj, ky grup...
Lajme17 Shtator 2020
Largimi i testimeve obligative PCR gjatë qarkullimit me Maqedoninë e Veriut, heqja e kufizimit të orarit në sektorin e gastronomisë, lejimi i punës së restoranteve që të shfrytëzojnë edhe hapësirën brenda si dhe heqja e...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Testimet të vaksinës eksperimentale AstraZeneca Covid-19 kanë rifilluar në Mbretërinë e Bashkuar pasi Autoriteti Rregullator i Barnave vendosi se ishte e sigurt të vazhdohej. Provat u ndaluan këtë javë pas shfaqjes së një sëmundje të...
Front TV10 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë ditë më parë ka bërë licencimin e laboratorëve privatë për t’i bërë testet për Covid-19. Çmimet për këto teste po variojnë nga 20 deri në 50 euro, por ka laboratorë ku disa...
Lajme03 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për listën e laboratorëve të cilat kanë marrë leje për shërbimin e testimit për SARS-COV 2, përkatësisht për të kryer teste molekulare (RT-PCR) dhe teste serologjike. Listën e radhës të...
Lajme29 Gusht 2020
Gati 2 javë pasi ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, përmes një udhëzimi administrativ ua dha dritën e gjelbër komunave që të nisin testimin serologjike te qytetarët, pothuajse asnjë komunë përveç kryeqytetit, nuk ka arritur ta...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Presidenti amerikan Donald Trump ka “sfiduar” kundërshtarin e tij politik Joe Biden që t’i nënshtrohen testit të drogës përpara debatit të tyre të parë që do të zhvillohet muajin e ardhshëm. Trump u shpreh për...
Lajme22 Gusht 2020
Një e treta e të kthyerve nga Kroacia në Vjenë po dalin pozitiv në testet për koronavirus. Zëdhënësi i Këshillit të Qytetit të Vjenës për Shëndetësi, Peter Hacker ka publikuar disa statistika për qytetarët që...
Lajme21 Gusht 2020
Çmimet e laboratorëve privatë për testimet serologjike dhe PCR, sipas kryetarit të Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi, janë në nivelin e konkurrencës së tregut dhe se komisioni për mbikëqyrjen e këtij sektori nuk ka...
Lajme13 Gusht 2020
Haki Abazi në një intervistë për Front Online, ka folur për pranimin e testeve nga Serbua, gjatë kohës sa ai ishte zëvendëskryeministër në Qeverinë “Kurti”. Ai tha se ato janë pranuar në mënyrë institucionale mes...
Lajme12 Gusht 2020
Kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi ka mbajtur konferencë për medie rreth monitorimit të çmimeve për kryerjen e testeve molekulare dhe serologjike për SARS Cov-2. Prestreshi ka thënë se kompanitë janë të detyruara...
Lajme11 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë një ditë më parë ka bërë të ditur se Bordi ka shqyrtuar 34 aplikacione të institucioneve private shëndetësore lidhur me testime molekulare dhe serologjike, ndërsa 29 prej këtyre institucioneve i plotësojnë kriteret...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.