×
Etiketë: talibanët
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Moska ka mohuar sot raportimet e të përditshmes amerikane ‘New York Times’ se i ka ofruar shpërbime militantëve Talibanë për të vrarë ushtarë amerikanë në Afganistan. Për këtë Moska argumenton se lajmi ishte fshehur në...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Zyrtarët afganë kanë thënë se militantët talibanë i kanë organizuar disa sulme gjatë natës së kaluar dhe i kanë goditur disa pika të kontrollit në pjesën veriore të vendit, duke vrarë së paku 14 pjesëtarë...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Një zyrtar i lartë i qeverisë afgane i ka akuzuar talibanët se e kanë nisur një valë të sulmeve para bisedimeve të mundshme mes dy palëve, duke thënë se militantët i kanë vrarë 291 pjesëtarë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.