Gjuha:
×
Etiketë: sonte
Lajme27 Shtator 2020
Sot në mbrëmje qielli do të ketë një pamje spektakolare, sepse është Super Hëna.Si çdo vit, “Nata Ndërkombëtare e Hënës” është takim i promovuar nga NASA për të sjellë publikun e gjerë më afër vëzhgimit...
Lajme18 Shtator 2020
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka bërë të ditur se sot nga ora 07:00 deri në 19:00, zyrtarët e PK-së kanë shqiptuar 521 gjoba për shkelësit e masave të Qeverisë kundër...
Lajme18 Shtator 2020
Kosova ka mposhtur Estoninë më rezultat 2:0 në ligën e femrave. Për këtë ndeshje krenar me vajzat e Kosovës po ndihet kryeministri Avdullah Hoti, njofton Klan Kosova. Ai tha se vetëm me mund mposhten edhe...
Lajme12 Shtator 2020
KEDS përmes një shkrimi adresuar mediave ka njoftuar se sot për shkak të punimeve shumë lagje në Prishtinë do të mbesin pa rrymë. Rryma do të ndalet sonte nga ora 23:00 deri në ora 11:00...
Lajme07 Shtator 2020
Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale e komunës së Gjilanit njofton qytetarët që sonte nis faza së katërt e dezinsektimit hapësinor me qëllim të eliminimit të insekteve që ditëve të fundit ka një shtim të...
Sport03 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rininë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, i ka uruar fitore kombëtares së Kosovës në ndeshjen e sotme me Moldavinë. Në një shkrim në Facebook, Dumoshi ka shkruar se: sonte tifozët “Dardanët” dhe qytetarët...
Lajme31 Gusht 2020
Sonte në ora 21:00 do të bëhet dezinsektimi i qytetit dhe parqeve në Podujevë. Lajmin e ka bërë të ditur ushtruesi i detyrës së Kryetarit të Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari. “Bazuar në kërkesat e...
Lajme26 Gusht 2020
Nga sonte, më 26 gusht, dhe për gjashtë ditë rresht zhvillohet faza shtesë e dezinsektimit hapësinor të lagjeve të kryeqytetit dhe të zonave rurale, njoftoi Komuna e Prishtinës. “Çdo mbrëmje nga ora 19:30 për gjashtë...
Lajme20 Gusht 2020
Janë bërë më shumë se gjashtë muaj prej kur qytetarët e vendit tonë po ballafaqohen me pandeminë COVID-19. Deri më tani janë shënuar mbi 400 raste fatale, në mesin e tyre edhe punonjës shëndetësor. E,...
Lajme10 Gusht 2020
Komuna e Prishtinës sonte për të pestën herë do të bëjë dezinsektimit hapësinor. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar dezinsektimit hapësinor do të bëhet sonte në ora 19:30. “Sonte, në ora 19:30, fillon faza...
Lajme02 Gusht 2020
Edhe sot në Prishtinë është duke vazhduar aksioni i policisë dhe inspektoratit për të monitorimin e zbatimit të masave anti-covid të përcaktuara nga Qeveria. Pos kryeqytetit, Klan Kosova mëson se aksione të tilla janë duke...
Lajme31 Korrik 2020
Sot gjatë pjesës së parë të ditës në Kosovë mbretëroi mot i nxehtë me temperatura të larta. Ndërkohë gjatë pasdites pati reshje, e ku si zakonisht, pas temperaturave të nxehta, reshjet shoqërohen edhe me breshër....
Kronika29 Korrik 2020
Inspektorati Sanitar dhe ato komunale sonte do të zhvillojnë një aksion për të parë nëse po zbatohen masat anti-COVID të vendosura nga qeveria e Kosovës. Ekipet e Inspekcioneve do të vendosen në pesë komuna: Në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.