Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Rrufetë sonte japin shfaqje mahnitëse në qiellin e Prishtinës

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Sot gjatë pjesës së parë të ditës në Kosovë mbretëroi mot i nxehtë me temperatura të larta.

  Ndërkohë gjatë pasdites pati reshje, e ku si zakonisht, pas temperaturave të nxehta, reshjet shoqërohen edhe me breshër.

  Gjatë motit të ligë që mbretëroi gjatë pasdites, Prishtina Weather shkruan në Facebook se gjatë reshjeve, sot mbrëmja shfaqi spektakël të rrufeve në qiellin e Prishtinës.

  Gjithashtu në disa fshatra të Drenasit, u raportua për dëme që ka shkaktuar breshëri.

  Më poshtë gjeni fotografi të postuara nga Prishtina Weather.

  Juliana: E kuptoj që e kam lëndu djalin dhe e marr mbi supet e mia këtë (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Kryesia e Kuvendit do të mbajë mbledhjen e radhës të hënën. Mbledhja pritet të fillojë në ora 11:00. Rendi i ditës: I. Miratimi...
  Lajme31 Mars 2023
  Edhe ambasadori britanik, Nicholas Abbott, i është bashkuar ambasadorëve tjerë që dënuan djegien e veturave me targa RKS në veri të vendit....
  Lajme31 Mars 2023
  Sot është përuruar projekti “Rrugët për fëmijë” përreth shkollës fillore të mesme të ulët, “Elena Gjika” në Prishtinë. Kjo hapësirë është bërë...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Në 24-vjetorin e Masakrës së Pastaselit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe te lapidari dhe varrezat e dëshmorëve. Së...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Policia e Shtetit në Shqipëri e ka arrestuar një kosovar në Pikën Kufitare në Morinë. Personi i arrestuar ishte në kërkim ndërkombëtar...
  Lajme31 Mars 2023
  Safe Journalist, Platforma Rajonale e Ballkanit Perëndimore, sot ka reaguar për gjuhën e përdorur nga Blerim Vela, shef i stafit të Presidentes...
  Lajme31 Mars 2023
  Ditën e djeshme, zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim delegacionin...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Disa persona të paidentifikuar kanë sulmuar me armë zjarri ditën e sotme zyrat e “İYİ Parti” në Stamboll. Një nga plumbat ka...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë ka tronditur mëngjesin e kësaj të premteje Turqinë. Mediat vendase bëjnë me dije se thellësia e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.