×
Etiketë: sllovakia
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Sllovakia e ka shpallur gjendjen emergjente pasi shënoi rekord të rasteve ditore të koronavirusit të mërkurën. Gjatë 24 orëve të kaluara, në Sllovaki u regjistruan 567 raste të reja të infektimeve, që është shifra më...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Sllovaki u regjistruan 552 raste të reja të koronavirusit, që është shifra më e lartë ditore që nga fillimi i pandemisë. Pavarësisht rasteve të reja, Sllovakia është një ndër...
Vip15 Gusht 2020
Në finalen e mbajtur të Miss Slovakisë, më datën 14 gusht, Leona Novobërdaliu u kurorëzua si mbretëresha e re e bukurisë. 22 vjeçarja me origjinë shqiptare, por e lindur në Bratislava, dha një performancë të...
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Departamenti amerikan i Shtetit e ka mirëpritur vendimin e Sllovakisë për dëbimin e tre diplomatëve rusë. Mediat në Sllovaki e kanë lidhur dëbimin e tyre me vrasjen e vitit 2019 në Berlin, të një ish-rebeli...
Lajme20 Korrik 2020
Më shumë se 12 vjet që nga shpallja e Pavarësisë, pesë vende anëtare të Bashkimit Evropian vazhdojnë të refuzojnë që ta njohin shtetësinë e Kosovës. Por a pritet që së shpejti të ketë ndryshim qëndrimi?...
Lajme18 Qershor 2020
"Sllovakia ka votuar kundër kërkesës së Kosovës për t’iu bashkuar Agjencisë së Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë, për shkak se Prishtina dhe Beogradi duhet të bien dakord për propozime të tilla me...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.