Vip

Leona Novobërdaliu shpallet ”Miss Sllovakia 2020”

Leona Novobërdaliu shpallet ”Miss Sllovakia 2020”
21:52 | 15 Gusht 2020

Në finalen e mbajtur të Miss Slovakisë, më datën 14 gusht, Leona Novobërdaliu u kurorëzua si mbretëresha e re e bukurisë.

22 vjeçarja me origjinë shqiptare, por e lindur në Bratislava, dha një performancë të shkëlqyer gjatë konkurrencës me 11 finaliste të tjera.

Leona është ekonomiste e diplomuar në Kings College në Londër. Ajo do të prezentojë Slovakinë në konkursin Miss Bota 2020.

Ajo aktualisht punon në një institucion financiar që merret me investime. Ajo hyri në konkursin “Miss Sllovakia” sepse ishte ëndrra e saj që në moshë të re, të cilën dëshironte ta realizonte.

Të shtunën në mbrëmje, kjo ëndërr u realizua dhe Leona u bë mbretëresha e re e bukurisë për vitin 2020 në Sllovaki.

Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë

Të tjera