×
Etiketë: sigurohen
Lajme10 Shtator 2020
Ministria e Arsimit ka vendosur që viti i ri shkollor në Kosovë të filloj më 14 shtator. Nga Ministria e Arsimit dhe Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), janë shprehur të përgatitur...
Lajme07 Gusht 2020
Nisma e partisë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, për ngritjen e një mocioni mosbesimi ndaj qeverisë së drejtuar nga kryeministri, Avdullah Hoti, është vështirë e realizueshme thonë njohësit e çështjeve politike në Kosovë. Sipas tyre, pa një...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka njoftuar se deri më tani janë siguruar 61 njësi të plazmës së gjakut për trajtimin e pacientëve me Covid-19. Ai ka bërë apel për solidaritet, pasi siç thotë, asgjë...
Lajme28 Korrik 2020
Labinot Tahiri, mori iniciativën për të ndihmuar të moshuarën 87 vjeçare nga fshati Rakoshë i komunës së Istogut. Ai gjatë ditës së djeshme ishte në shtëpinë e të moshuarës për ta siguruar se do nuk...
Lajme26 Qershor 2020
Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë ka kërkuar nga institucionet qendrore të Kosovës që të sigurojnë komunitetet jo shumicë. “Jemi të brengosur me rritjen e krimeve të raportuara ndaj Serbëve të Kosovës gjatë pandemisë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.