×
 • Lajme
 • Lajme

  Ambasada Britanike: Jemi të brengosur për rritjen e krimeve ndaj serbëve, të sigurohen komunitetet jo-shumicë

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Ambasada e Britanisë së Madhe në Kosovë ka kërkuar nga institucionet qendrore të Kosovës që të sigurojnë komunitetet jo shumicë.

  “Jemi të brengosur me rritjen e krimeve të raportuara ndaj Serbëve të Kosovës gjatë pandemisë COVID-19. Është me rëndësi që të gjitha komunitetet të ndihen të sigurta në Kosovën multietnike”, thuhet në kumtesë.

  “Ne kërkojmë nga institucionet qendrore që të marrin seriozisht këto shqetësime dhe të ofrojnë zgjidhje për të siguruar komunitetet jo-shumicë”.

  https://www.facebook.com/UKinKosovo/posts/1634619470030471

  Big Brother VIP Albania në NimiTV
  Nga Rubrika
  Lajme23 Qershor 2024
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesëshme,të cilat siç...
  Lajme22 Qershor 2024
  Forca e Sigurisë së Kosovës së shpejti do të jetë me aeroport ushtarak në afërsi të kufirit me Serbinë. Mirëpo njohësit e...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka bërë të ditur se në Ditën Memoriale të Komunitetit Egjiptian ka vizituar disa...
  Të tjera
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores bindëse 3:0 të Portugalisë ndaj Turqisë në Euro 2024, mbrojtësi veteran Pepe ka vlerësuar performancën e ekipit të tij dhe...
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.