×
Etiketë: shkupit
Opinione01 Shtator 2020
Një dorë që shtrihet kur e ke më së vështiri, një buzëqeshje që të dhurohet kur je i kapluar nga mërzia dhe skamja, janë esenca e “ushqimit” njerëzor që nuk gjendet në hotelet më luksoze...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë dhe deputeti i zgjedhur i BDI-së, Talat Xhaferi sot është lëshuar në shtëpi pas kujdesit mjekësor në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup, pas problemeve me mushkëritë. Xhaferi nuk ka...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Sipas raportit të sotëm të Ministrisë së Shëndetësisë, menjëherë pas Shkupit, me më së shtumi të infektuar me coronavirus është Tetova me 26 raste. Numri i rasteve aktive në Shkup arriti në 1.928, ndërsa në...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Me fluturime për në Suedi dhe Gjermani, aeroporti në Shkup u hap përsëri. Kontrollet e rrepta janë akoma në hyrje të aeroportit, të afërmit dhe miqtë që mirëpresin mysafirë nga jashtë nuk guxojnë të jenë...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Aeroporti ndërkombëtar i Shkupit dhe aeroporti “Shën Pali” në Ohër prej sot sërish janë të hapura për fluturime të udhëtarëve, pas pauzës nga mesi i muajit mars si pjesë e masave për parandalimin e përhapjes...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Disa komuna të Shkupit tashmë kanë mbi 100 raste aktive me coronavirus. Komuna e Çairit momentalisht ka më së shumti të infektuar me Covid-19. Kjo komunë ka 413 raste aktive me Covid-19, ndërsa pas saj...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Nga e premtja, kufijtë në Maqedoninë e Veriut do të jenë plotësisht të hapur për lëvizjen e udhëtarëve. Kjo do të thotë që nuk do të kërkohet as test PCR negativ për koronavirus, dhe nuk...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Komisioni për sëmundje ngjitëse sot do të mbajë takim me kryetarët e komunave të Shkupit, informojnë për MIA-n nga Ministria e Shëndetësisë. Pritet që në takim të diskutohet për mundësinë që pushtetet lokale të përfshihen...
Bota/Rajoni20 Qershor 2020
Kryetari i Shkupit, Petre Shilegov njoftoi se është infektuar me koronavirus. Në profilin e tij në Facebook ai ka shkruar se “Edhe përkundër të gjitha masave që janë ndërmarrë nga ana ime për sigurinë time...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.