Gjuha:
×
Etiketë: shkaku
Lajme28 Shtator 2020
Takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë që ishte planifikuar të mbahej sot në Bruksel, është shtyrë për një kohë të pacaktuar. Shtyrja e këtij takimi ka ndodhur shkaku i situatës së krijuar nga pandemia...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Një punëtor ndërtimi në shtetin amerikan të Massachusetts vdiq për shkak të një zakoni të pashembullt – ai hante çdo ditë bonbone me bazë alkooli. BBC shkruan se një burrë 54-vjeçar (i njohur për redaksinë) hante...
Lajme24 Shtator 2020
Bashkimi Evropian po vazhdon përpjekjet për të siguruar zhvillimin e takimit mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, më 28 shtator, siç ishte paralajmëruar kur ata dy ishin takuar në...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Ministri i Strehimit, Yaakov Litzman, ka dhënë dorëheqje nga qeveria të dielën në protestë ndaj vendimit të afërt të qeverisë për të vendosur një bllokim të përgjithshëm gjatë periudhës së ardhshme të pushimeve. Sipas mediave...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Shqipëria zë vendin e parë sa i përket numrit të vdekjeve të lidhura me ndotjen dhe se autoritetet nuk po bëjnë asgjë për të adresuar problemin, sipas vlerësimeve të lëshuara këtë javë nga Agjencia Evropiane e...
Lajme07 Shtator 2020
KEDS ka njoftuar se në lagjen se në lagjen Qafa në Prishtinë po bëhen punime, ndërsa për këtë arsye do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike deri në ora 21:00. “Në #LagjenQafa ekipet tashmë kanë...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn ka thënë se mund të shmanget një mbyllje e dytë gjatë dimrit, si mënyrë e mbajtjes nën kontroll të COVID-19, me gjithë numrin gjithnjë e më të madh të...
Lajme18 Gusht 2020
Një ligj që parashihte futjen në treg të shumës rreth 1 miliardë e 200 milionë eurosh nuk kaloi në parlamentin e Kosovës. Pritet tani që bizneset të përballen me një krizë edhe më të madhe...
Lajme16 Gusht 2020
Shkaku i pandemisë, tregu i patundshmërive në Kosovë është goditur ndjeshëm. Kanë rënë shitjet kurse çmimi i qirave mbetet i njëjtë. Sipas agjencive të patudshmërive, mungesa e diasporës këtë vit, është shkaku kryesor. Në kohën...
Lajme10 Gusht 2020
Regjistrimi i ardhshëm i popullsisë, banesave dhe ekonomive familjare në Kosovë, i paraparë të bëhet në vitin 2021, mund të shtyhet për një vit. Sipas drejtorit të Statistikave Sociale dhe Popullsisë në Agjencinë e Statistikave...
Lajme03 Gusht 2020
Anulohen tri seanca të rastit “Veteranët” shkaku i pandemisë Për shkak të pandemisë Covid-19, janë anuluar tri seanca të parapara të mbahen me 3, 4 dhe 6 gusht 2020, në rastin e shënjestruar për liberalizim...
Ekonomi02 Gusht 2020
Pasiguria e krijuar pas shpërthimit të pandemisë ndikoi në rënien e ndërmarrjeve të reja të regjistruara gjatë muajve mars-qershor. Gjatë kësaj periudhe, janë regjistruar vetëm 2 mijë e 33 ndërmarrje apo 23.4 për qind më...
Lajme01 Gusht 2020
Ipeshkvi i Kosovës, Dodë Gjergji, ka vendosur që meshët në Kosovë të kremtohen pa pjesëmarrje të besimtarëve. Kështu thuhet në faqen zyrtare në Facebook të Katedrales Nëna Tereza. “Ju lajmërojmë se, për shkak të gjendjes...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.