×
Etiketë: rinjtë
Ekonomi30 Shtator 2020
Korporata Energjetike e Kosovës si pjesë të përgjegjësisë së saj sociale, ka marrë vendim që t’i trajnoj 100 të rinj dhe të reja në Qendrën e trajnimeve që funksionon në kuadër të kësaj korporate. Për...
Lajme28 Shtator 2020
Plagjiaturat e ministrave të Arsimit të Shqipërisë dhe Kosovës nxorën në protestë të rinjtë e “Qëndresës Qytetare” dhe organizatës “Për Rritjen e Cilësisë në Arsim”. Të rinjtë protestuan para Ambasadës së Kosovës në Tiranë dhe...
Lajme16 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi, sot vizitoi edhe Ranillukun, ku u takua me të rinj të komunitetit serb, të cilët po kryejnë trajnime për ndërmarrësi. Pasi iu premtoi përkrahje të rinjve të...
Lajme07 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka përcjellë sot nga afër trajnimet për të rinjtë e Suharekës, të mbështetura nga MKRS dhe të implementuara nga Organizata Ichat Dumoshi ka shkruar në Facebook se...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Italia do të mbyllë diskotekat dhe klube dhe do të bëjë maskat obligative në hapësira të jashtme në disa zona gjatë natës, pasi numri i rasteve të reja me koronavirus po rritet, veçanërisht te të...
Lajme12 Gusht 2020
Në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë, kryetari i komunës së Obliqiti, Xhafer Gashi, ka shpalosur projektet për të rinjtë e kësaj komune. Shkak i pandemisë me COVID-19, ka bërë që disa aktivitetet të mos mund të...
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Të rinjtë po paguajnë një çmim të rëndë gjatë pandemisë së COVID-19, veçanërisht ata nga vendet me të ardhura të ulëta, sipas një studim të publikuar sot nga Organizata Ndërkombëtare e Punës (ILO). “Pandemia ka...
Lajme07 Gusht 2020
Aty pjesëtarëve të policisë, edhe sonte iu dashur të ndërhynë pasi të rinjtë dhe pronarët e lokaleve nuk respektonin vendimin e qeverisë për parandalimin e pandemisë, me të cilin lokalet duhet të mbyllen në orën...
Lajme06 Gusht 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Vlora Dumoshi mori pjesë në debatin virutal të organizuar nga Kongresi Kombëtar i të Rinjve të Kosovës në bashkëpunim me Fondacionin Friedrich – Ebert me temën “Ndikimi social...
Lajme05 Gusht 2020
Të rinjtë duhet të kufizojnë shkuarjen në tubime sociale për të ndihmuar në luftimin e kërcimeve të reja në infeksionin COVID-19, thanë sot zyrtarë të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH). Të lodhur nga kufizimi i...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Qeveria e Spanjës i dha fund mbylljes prej tre muajve të shtetit, masë që u vendos për të ndalur përhapjen e madhe të COVID-19 ku vdiqën së paku 28.400 persona. Në qershor, për të nisur...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Sipas një studimi personat nën 30 vjeç janë prekur më fort financiarisht nga pandemia Corona. Po ashtu gratë kanë vuajtur gjatë pandemisë më shumë mendërisht sesa burrat. Të rinjtë janë goditur më shumë nga ndikimi...
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Mjeku i njohur Tritan Kalo ka bërë një tjetër reagim në rrjetet sociale në lidhje me situatën e krijuar në javët e fundit në lidhje me pandeminë e koronavirusit, ku rastet e personave të infektuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.