×
Etiketë: rifillimin
Lajme18 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, sot është takuar me kryesinë e SBASHK-ut dega në Suharekë, për të biseduar për fillimin e procesit mësimor në muajin shtator. “Ne jemi të mendimit që procesi mësimor...
Lajme20 Korrik 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani iu është përgjigjur pozitivisht kërkesës për raportim të kryeministrit Avdullah Hoti për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi. Ajo tha se pas diskutimeve me kryesinë kanë vendosur që të premten...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Qeveria federale e Kanadasë do t’u japë 13 krahinave dhe territoreve më shumë se 19 miliardë dollarë kanadezë (14 miliardë dollarë amerikanë) për të ndihmuar në pagimin e kostove të rifillimit të ekonomisë pas disa...
Lajme16 Korrik 2020
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka thënë se mirëpret rifillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë dhe përkushtimin e dyja palëve ndaj këtij procesi të rëndësishëm. “Pas takimeve me presidentin Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin...
Lajme14 Korrik 2020
Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë tha se mirëpret vazhdimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Ajo ka kërkuar nga palët që dialogut t’i qasen pozitivisht në mënyrë që të arrihet një marrëveshje e...
Lajme13 Korrik 2020
Von der Leyen mirëpret rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, përshëndeti sot vazhdimin e dialogut midis Kosovës dhe Serbisë, dhe ofroi mbështetje për procesin. “Mirëpres vazhdimin e dialogut midis...
Lajme12 Korrik 2020
konferencën e sotme në Bruksel e cila shënon rifillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë të lehtësuar nga Bashkimi Evropian. Sipas komunikatës, duke rikonfirmuar mbështetjen e palëkundur italiane për aspiratat legjitime evropiane të Kosovës dhe...
Lajme11 Korrik 2020
Ish-zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të rifilluar dialogun për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve. Në një deklaratë të publikuar të premten, kandidati i pritshëm i...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Mass, sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryediplomaten kosovare, Meliza Haradinaj-Stublla, me të cilën kanë diskutuar për çështjen e dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë...
Lajme04 Korrik 2020
Koreja e Veriut tha të shtunën se nuk ka në plan të rifillojë negociatat bërthamore me Shtetet e Bashkuara në një të ardhme të afërt nëse Uashingtoni nuk heq dorë nga ato që vendi komunist...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Presidentja e Komisionit Evropian (KE), Ursula von der Leyen, ka shprehur mbështetje për rifillimin e dialogut midis Prishtinës dhe Beogradit, i cili, siç ka thënë, është thelbësor për përparimin e këtyre vendeve drejt BE-së. Ajo...
Lajme24 Qershor 2020
Analisti Vigan Qorrolli ka komentuar ngritjen e aktakuzës për presidentin Hashim Thaçi, si dhe për liderin e PDK-së, Kadri Veseli, nga Dhomat e Specializuara në Hagë, raporton Front Online. Ai ka thënë që prezantimi i...
Lajme22 Qershor 2020
Federata e auto shkollave të Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbahet protesta e auto-shkollave për të shprehur padrejtësitë që po u bënë Ministria e Infrastrukturës dhe Ambientit. “Të pakënaqur me Ministria...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.