×
Etiketë: respektojnë
Lajme29 Shtator 2020
Autoritetet e Zvicrës ditë më parë e kanë hequr Kosovën nga lista e vendeve, qytetarët e të cilëve duhet të karantinohen nëse mbërrijnë në shtetin zviceran. Ky lajm ka bërë që shumë mërgimtarë që jetojnë...
Sport27 Shtator 2020
Federata e Futbollit të Kosovës u ka bërë thirrje të gjitha klubeve që të respektojnë me përpikëri rregullat anti Covid-19 sepse në të kundërtën mund të marrin vendim për pezullimin e garave, përcjellë KosovaPress. FFK...
Lajme27 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka deklaruar se kërkon nga gjykata dhe prokuroritë që të respektojnë masat dhe rekomandimet e COVID-19, njofton Klan Kosova. Ai gjatë një konference për media ka thënë se ato mund...
Lajme27 Gusht 2020
Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj pas takimit me ambasadorët e shteteve të Quint-it, ka thënë se zhvillimin Ekonomik dhe mirëqenien do e respektojnë të gjithë, shkruan IndeksOnline. Ramosaj tha se fëmijët në këtë...
Lajme03 Gusht 2020
Komiteti i Gjilanit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, në mbledhjen e mbajtur sot është njoftuar për rastet më të reja pozitive me virus, ndërkohë që nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli,...
Lajme01 Gusht 2020
Inspektorati dhe Policia e Kosovës kanë nisur një aksion në të gjithë Kosovën për të marrë masa ndaj të gjithë personave që nuk po i respektojnë vendimet e qeverisë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit....
Lajme01 Gusht 2020
Nga 434 mostra në 24 orët e fundit, kanë rezultuar 224 persona pozitivë, 152 janë shëruar, ndërsa 10 të tjerë kanë humbur betejën me Covid-19. Gjatë ditës së sotme në spitalet rajonale dhe klinikat e...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Pandemia e coronavirusit ka bërë që vendet në mbarë botën të ndërmarrin masa mbrojtëse për ta luftuar përhapjen e mëtejme të COVID-19. E këto masa kanë prekur fusha të ndryshme qytetarët, duke filluar nga biznesi...
Lajme14 Korrik 2020
Kryetari i Odës së Mjekëve të Kosovës ka dhënë një propozim për Qeverinë e Kosovës për ndëshkimin e atyre që nuk respektojnë masat kundër Covid-19. Dr. Pleurat Sejdiu po konsideron se është më mirë që...
Lajme14 Korrik 2020
Që nga fillimi i pandemisë COVID-19 në Kosovë, komuna e Deçanit ka qenë ndër komunat që ka pasur më së paku raste të infektuar me këtë virus. Rasti i parë me COVID-19 në këtë komunë...
Lajme13 Korrik 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu është takuar sot me drejtorin e Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, raporton Gazeta Express. Në takim, siç bëhet e ditur përmes komunikatës, është diskutuar për zhvillimet e fundit...
Lajme13 Korrik 2020
Ndonëse numri i të infektuarve me virusin Covid-19 është duke shënuar rritje të lartë ditëve të fundit në Kosovë, qytetarët janë duke i vazhduar daljet e grumbullimet në qytet, raporton Front Online. Një gjë e...
Lajme11 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj dhe Ministrja e Kulturës, Rinisë e Sportit Vlora Dumoshi takuan sot kreun e Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani dhe drejtuesit e federatave të sporteve të Kosovës. Sipas komunikatës ministrore,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.