×
Etiketë: rënia
Lajme30 Shtator 2020
Rënia ekonomike në Kosovë në vitin 2020 si shkak i pandemisë Covid-19 pritet të jetë 7.2 për qind. Në projeksionet e BQK-së recesioni ekonomik në vend pritet të jetë më i thellë se sa është...
Lajme30 Shtator 2020
Sot mbushen 22 vjet qëkur mjeku dhe humanisti Shpëtim Robaj ra në luftë derisa po shkonte për të shëruar plagët e luftëtarëve të lirisë dhe popullatës civile. Robaj u lind më 15 tetor 1957 në...
Ekonomi26 Shtator 2020
Rreth 150 milionë euro më pak këtë vit kanë mbledhur për arkën e shtetit dy institucionet dy institucionet financiare në vend. Ndërsa, ministrja e Financave Hykmete Bajrami ka thënë se për të hyrat edhe viti...
Lajme22 Shtator 2020
Sot mbushen 22 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së tij, Xhevë Krasniqi-Lladrovci, po ashtu njëra ndër luftëtaret e para të UÇK-së. Fehmi e Xhevë Lladrovci,...
Lajme09 Shtator 2020
Në Kosovë tash e disa ditë po vazhdon bilanci pozitiv rreth situatës epidemiologjike me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shëruar edhe 144 pacientë dhe janë regjistruar vetëm 76 raste të...
Lajme08 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë testuar gjithsej 481 persona, prej të cilëve kanë rezultuar 97 raste pozitive me COVID-19. Pas më shumë se 4 muajsh Kosova ka regjistruar ditën e parë pa...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Italia ka raportuar 978 raste me koronavirus përgjatë 24-orëshit të fundit, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë së vendit. Po ashtu, shteti ka raportuar edhe tetë vdekje të tjera si pasojë e Covid-19, duke...
Lajme26 Gusht 2020
Sot shënohet 22 vjetori i rënies së komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Xhemajl Rexhaj, i lindur në Papaz të Suharekës më 10 qershor 1961. Ai ishte i biri i Rasim Rexhaj, i mbijetuar...
Lajme25 Gusht 2020
Sot mbushen 22 vjet nga rënia e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ismet Jashari – Kumanova. Ai u lind në Orizare të Kumanovës më 16 prill 1967. Ishte i biri i Jashar Jasharit e...
Lajme10 Gusht 2020
10 gushti i vitit 1998, mbetet një ditë historike për Komunën e Kaçanikut, ngase në këtë ditë, dolën krismat e para çlirimtare në anën e Kaçanikut, ku edhe ranë heroikisht komandant Agim Bajrami, me bashkëluftëtarët...
Lajme10 Gusht 2020
Më 10 gusht të vitit 1998, Bekim Berisha i njohur me nofkën “Abeja” si njëri ndër luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ra heroikisht pas një luftimi disa orësh me forcat serbe. Bekim Berisha u...
Ekonomi30 Korrik 2020
Ekonomia amerikane përjetoi rënien më të madhe të aktivitetit ndonjëherë në tremujorin e dytë, megjithëse nuk ishte aq e madhe sa ata kishin frikë se do të ishte, transmeton CNBC. GDP e Shteteve të Bashkuara...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.