×
Etiketë: rastit
Front TV29 Shtator 2020
Një person është rrëzuar pa vetëdije para sporteleve te Qendra për Shërbim me Qytetarë në objektin e vjetër të Komunës së Prishtinës. Lidhur me rastin për Front Online, ka folur nënkryetari i Komunës Muhedin Nushi....
Lajme20 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka shfaqur shqetësimet e saja të vazhdueshme për mos zbardhjen e rastit Dehari. Ish-ministrja e Drejtësisë nga radhët e kësaj partie Albulena Haxhiu ka thënë se po bëhen katër vjet pas vdekjes së...
Lajme08 Gusht 2020
Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar për futjen e xhandarmërisë serbe në Karaçevë, thellë brenda territorit të Kosovës. Me anë të një postimi në Facebook, Jashari ka thënë se shqetësues është fakti se që...
Lajme08 Gusht 2020
Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar lidhur me hyrjen e xhandarmërisë serbe gjatë ditës së djeshme në territorin e Kosovës, saktësisht në fshatin Karaçevë të Kamenicës. Musliu përmes një postimi në Facebook, ka shkruar...
Lajme03 Gusht 2020
Anulohen tri seanca të rastit “Veteranët” shkaku i pandemisë Për shkak të pandemisë Covid-19, janë anuluar tri seanca të parapara të mbahen me 3, 4 dhe 6 gusht 2020, në rastin e shënjestruar për liberalizim...
Lajme28 Korrik 2020
Mbrëmë në Prishtinë një vajzë 9 vjeçare është kafshuar nga qentë endacak. Për këtë rast ka reaguar sot kreu i Komunës, Shpend Ahmeti. Ahmeti në Facebook ka shkruar se ka më shumë se tre vite që...
Lajme08 Korrik 2020
Gjykimi ndaj 12 të akuzuarve për rastin e njohur si “Veteranët” do të vazhdojë më 3, 4 dhe 6 gusht të këtij viti. Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Sinjali stafi mbështetës i gjyqtares Nushe...
Lajme07 Korrik 2020
Shtetet e Bashkuara nuk do të heqin dorë nga kërkesa ndaj autoriteteve të Serbisë që të zgjidhin rastin e vrasjes së tre vëllezërve Bytyqi, si dhe nga drejtësia për ta, ka konfirmuar Ambasada e Shteteve...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.