Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Reagon Musliu pas rastit me xhandarmërinë serbe: Territori i Kosovës duhet të mbrohet me çdo kusht e me çdo çmim

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar lidhur me hyrjen e xhandarmërisë serbe gjatë ditës së djeshme në territorin e Kosovës, saktësisht në fshatin Karaçevë të Kamenicës.

  Musliu përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se ka pritur reagim nga ambasadat e huja në Kosovë, pasi sipas saj ambasadat jemi mësuar t’i shohim duke reaguar për çdo gjë.

  Deputetja Musliu ka thënë se provokimet e tilla janë qëllim këqija dhe se mbrojtja e territorit të Kosovës duhet të bëhet me çdo kusht e me çdo çmim.

  Postimi i plotë i saj:

  Si deputete dhe si anëtare e Komisionit Parlamentar për Siguri, s’reagova mbrëmë pas raportimit te informacionit se pjesëtarë të xhandarmërisë serbe, gjatë ditës së djeshme janë parë teksa kanë hyrë në territorin e Republikës së Kosovës, saktësisht në Karaçevë të Kamenicës.
  Jo pse nuk u shqetësova as pse e neglizhova këtë lajm, por thjeshte prita nga Ambasadat Ndërkombëtare ne Kosovë një reagim, me që jemi mësuar të dëgjojmë reagime për çdo gjë, për çdo veprim qoftë edhe kur iniciohet ndonjë ligj në Kuvend apo edhe kur zgjidhet ndonjë anëtar bordi i ndonjë Agjencie te pavarur.
  Sot po reagoj shkurt, në qetësi dhe pa eufori sepse me detyron BETIMI i Deputetit që kam dhënë që katër mandate në Kuvendin e Kosovës.
  Karaçeva është Kosovë e Kosova është shtet i pavarur Sovran e Demokratik.
  Provokimet e tilla duan përgjigjeje e përgjigjja jonë duhet të jetë mbrojtja territoriale e Kosovës me çdo kusht e me çdo çmim.
  Provokimet e tilla janë qëllim këqija e heshtja është aprovim i të keqes.

  “Frika ime është përballja me publikun”, thotë banori/banorja i/e 12-të i/e BBVK
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, tha se nuk dëshirojnë ta vazhdojnë debatin në Kuvend pa prezencën e kryeministrit Kurti....
  Lajme23 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshimtë. Sipas njoftimit për media theksohet se pasditen e djeshme në stacionin policor në...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri Albin Kurti sërish e ka lëshuar sallën e Kuvendit. Sigurisht dalja e tij nuk u pritë mirë nga opozita, por kreu...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Wurz Design kompani e njohur për projektimin e Qendrave të Trajnimit për Siguri Rrugore, qendra që tashmë i ka ndërtuar në pjesën...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Një urdhër-arresti është lëshuar kundër Vladimir Putin nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC), që do të thotë se presidenti rus do të arrestohet...
  Lajme23 Mars 2023
  Dragan Kovaçki nga VMRO-DPMNE thotë se para 10 ditëve në Kosovë janë arrestuar agjentë të shërbimit të inteligjencës ushtarake të Maqedonisë. Kovaçki...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeparlamentari Glauk Konjufca ia ka dhënë një vërejtje nënkryetarit të Kuvendit, deputetit të LDK-së, Kujtim Shala, i cili shau pak para se...
  Lajme23 Mars 2023
  Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, para Komitetit të Senatit është pyetur edhe për marrëveshjen e fundit mes Kosovës dhe Serbisë nga...
  Vip23 Mars 2023
  Cameron Diaz nuk do të kthehet më në Hollywood pasi njerëzit e afërt të saj kanë zbuluar se ajo nuk mund të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.