×
Etiketë: qkmf
Lajme18 Shtator 2020
Sot Drejtoresha e Shëndetësisë në Komunën e Suharekës, Besa Kuqi, së bashku me nënkryetarën e Komunës, Mihrije Suka kanë vizituar Qendrën kryesore te Mjekësisë Familjare/QKMF-Suharekë. Ato kanë qenë të pranishme për të diskutuar me stafin...
Lajme07 Shtator 2020
Mantel-bardhët e QKMF-së në Ferizaj edhe tash kur kanë arritur gjysmë viti angazhimi të pandërprerë në luftë kundër virusit COVID-19, nuk ndiejnë lodhje. Sistemi i menaxhimit të kësaj situate nga QKMF, po funksionon me kapacitet...
Kronika30 Korrik 2020
Për veprën penale “Vrasje në Tentativë” një person është arrestuar në Perqevë të Klinës. Rasti ka ndodhur dje, derisa i njëjti ka plagosur me pistoletë bashkëshorten e tij, ndërsa gjatë transportimit të viktimës për në...
Lajme18 Korrik 2020
Drejtori i QKMF-së në komunën e Prishtinës, Sami Uka, sot ka njoftuar se një person i infektuar me koronavirus, i cili ka refuzuar hospitalizimin, po shkon në derë të QKMF-ve duke kërcënuar e sharë personelin...
Lajme23 Qershor 2020
Ndërtimi i objekti të urgjencës në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Malishevë, po shkon drejt përfundimit të saj dhe shumë shpejt Malisheva do të bëhet me një objekt dhe një shërbim shumë profesional në...
Lajme23 Qershor 2020
Komuna e Podujevës përkatësisht Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në këtë komunë është furnizuar me një donacion nga KFOR-i amerikan. Këtë doancion e ka pranuar nënkryetari i Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari. Donacioni përfshinë material...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.