×
Etiketë: Prokurori
Lajme20 Shtator 2020
Nasim Haradinaj, nënkryetar i OVL të UÇK-së, thotë se nuk ka frikë nga Gjykata Speciale. Ai në një intervistë për Reporteri.net ka thënë se nuk ka frikë, pasi nuk e njeh fare këtë gjykatë. Ai...
Lajme17 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL-UÇK, Nasim Haradinaj ka komentuar raportimin për dorëheqjen e prokurorit të Gjykatë Speciale, Kwai Hong Ip. Sipas tij, kjo është një sukses për Republikën. “Ne e llogarisim sukses. Jam shumë i lumtur që...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Ish prokurori serb për krime të luftës, Vlladimir Vukçeviq, korrespodenca e të cilit u bë publike nga veteranët e UÇK-së, ka thyer “heshtjen” duke treguar si kanë bashkëpunuar me hetuesit dhe prokurorët e Gjykatës Speciale...
Lajme31 Gusht 2020
Gazmend Qyqalla, aktivist i shoqërisë civile tha se në njëvjetorin e vrasjes dhe përdhunimit të 11-vjeçarit nga Fushë-Kosova, kishin nisur një peticion për të kërkuar drejtësi për Kujtimin. Më 11 korrik 2019, poshtë shkallëve të...
Lajme31 Gusht 2020
Aktivistë të fushatës Drejtësi për Kujtimin Veselin dorëzon në Prokurori kërkesat e peticionit Drejtësi për Kujtimin bashkë me listën e nënshkruesve. Kurse, prej orës 11:00, do të flasin për media përpara Këshillit Prokurorial të Kosovës....
Lajme25 Gusht 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Haxhi Shala është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale. Shala në RTV Dukagjini ka thënë se beson që brenda shtatorit ose do të shkojë në...
Lajme16 Gusht 2020
Prokurori nga Gjilani, Esat Ademi, ka vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19 Kjo është bërë e ditur nga të afërm të prokurorit. “Sot nga Covid 19, paska ndrru jete edhe Prokurori Esat Ademi nje...
Kronika15 Gusht 2020
Policia e Kosovës ka raportuar se mbrëmë ka arrestuar një të dyshuar nga fshati Barilevë-Prishtinë, tek i cili është gjetur një arsenal i madh armësh, raporton portali “Front Online”. Sipas raportit ditor të Policisë, në...
Lajme03 Gusht 2020
Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve janë ngritur 32 aktakuza kundër 35 personave. Sipas Prokurorisë, me urdhër të Prokurorit të Shtetit janë ndaluar për 48 orë, nëntë (9) persona të dyshuar, si...
Lajme18 Korrik 2020
Ka ndërruar jetë prokurori Ismet Ukshini, duke u bërë viktima e 125-të e Coronavirusit. Lajmin e ka bërë të ditur për Mediafokus.info drejtori Klikik i Spitalit të Përgjithshëm të Gjilanit, Dr. Ukshin Ismaili. “Në emër...
Lajme16 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, ka folur për medie pas përfundimit të intervistimit në Zyrën e Prokurorit Special në Hagë. “Sapo përfundova dëshminë në dhomat e specializuara. Më vjen mirë që për katër ditë me...
Lajme16 Korrik 2020
Ka nisur intervistimi i presidentit të vendit, Hashim Thaçi nga prokurorët e Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Hagë, raporton Gazeta Express. Thaçi nuk ka folur para mediave sot gjatë hyrjes në Prokurorinë Speciale. Presidenti...
Lajme14 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se gjatë kohës sa ishte ministër Arben Vitia, disa barna janë paguar me çmim 500 për qind për shtrenjtë dhe për këtë lëndën e kanë dërguar në prokurori....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.