Lajme

Dorëzohet në Prokurori peticioni për 11 vjeçarin nga Fushë-Kosova që u përdhunua dhe më pas u vra

Dorëzohet në Prokurori peticioni për 11 vjeçarin nga Fushë-Kosova që u përdhunua dhe më pas u vra
08:48 | 31 Gusht 2020

Aktivistë të fushatës Drejtësi për Kujtimin Veselin dorëzon në Prokurori kërkesat e peticionit Drejtësi për Kujtimin bashkë me listën e nënshkruesve.

Kurse, prej orës 11:00, do të flasin për media përpara Këshillit Prokurorial të Kosovës.

Aktivistë të shoqërisë civile në një vjetorin e vrasjes dhe përdhunimit të Kujtim Veselit, djalit 11 vjeçar nga Fushë Kosova, kishin nisur një peticion më 11 korrik deri më 11 gusht.

Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria

Të tjera