×
Etiketë: prodhuesit
Lajme17 Shtator 2020
Kompanitë prodhuese në Kosovë po kërkojnë nga autoritetet qeveritare që në procedurat e tenderimit, institucionet publike të fusin si kriter prodhimin vendor, si përkrahje për rimëkëmbje ekonomike pas humbjeve të shkaktuara nga pandemia e koronavirusit....
Lajme15 Shtator 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa dhe ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka pritur sot në takim prodhuesit e qumështit,...
Lajme08 Shtator 2020
Pjesë e dakordimit të arritur më 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike ndërmjet Kosovës e Serbisë ishte edhe përfshirja në projektin për lëvizjen e lirë që është bërë i njohur...
Lajme02 Gusht 2020
Gjatë një vizite nëpër bizneset e komunës së Dragashit, kryeministri Avdullah Hoti the se qeveria e tij është e përkushtuar që t’i mbështesë prodhuesit vendor veçmas pas krizës së shkaktuar pandemia. Kryeministri Hoti tha se...
Ekonomi21 Korrik 2020
Komisioni për Buxhet dhe Transfere ka votuar kundër uljes së akcizës në lëngje nga 4.5 cent për litër në 0.5 cent për litër. Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka thënë se kjo ka qenë kërkesë...
Ekonomi14 Korrik 2020
Mundësitë e bashkëpunimit për tejkalimin e gjendjes aktuale dhe vështirësive të shkaktuara si pasojë e pandemisë, përkrahja e prodhuesve vendor, rëndësia e diskutimit paraprak të pakos së rimëkëmbjes me komunitetin e biznesit dhe specifikat që...
Ekonomi10 Korrik 2020
Ministrja e Financave Hykmete Bajrami, priti në takim përfaqësuesit e Klubit të Prodhuesve të Kosovës, të udhëhequr nga kryetari Bashkim Osmani. Në takim u diskutua për situatën ekonomike në vend si dhe për politikat e...
Ekonomi29 Qershor 2020
Klubi i Prodhuesve të Kosovës përmes platformës “Made in Kosova” sot me sukses ka realizuar kontratën e radhës të shitjes për prodhuesit vendor. Kësaj radhe kompania Industria Metalike e Kosovës ka nënshkruar kontratë shitjeje me...
Bujqësi25 Qershor 2020
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa gjatë ditës së sotme priti në takim Kryetarin e Aleancës Kosovare të Bizneseve, Agim Shahini ku diskutuan për gjendjen aktuale dhe mundësitë e bashkëpunimit. Shahini njoftoi...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.