×
Etiketë: populli
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan lidhur me sulmin e Armenisë ndaj Azerbajxhanit tha se populli turk ndodhet pranë vëllezërve azerbajxhanas. “Duke i shtuar edhe një të ri sulmeve kundër Azerbaxhanit, Armenia tregoi edhe njëherë...
Lajme19 Shtator 2020
Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Muharrem Nitaj ka thënë se deputetët të cilët nuk e votojnë Projektligjin për rimëkëmbjen ekonomike i kanë punët e veta mirë, pasi i marrin nga 2,000 euro...
Lajme23 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari në një intervistë për Ekonomia Online, zhvillimet politike në vend i konsideron jo të kënaqshme. Ai tha se duhet të bëhen bashkë pozitë e opozitë, kur janë në...
Lajme09 Gusht 2020
Valon Vehapi, qytetar i komunës së Prizrenit, ditë më parë humbi babain e tij si pasojë e COVID-19. Vehapi përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ka rrëfyer gjithë përvojen e babait të tij dhe...
Lajme28 Korrik 2020
Anëtari i VV’së, Glauk Konjufca, ka thënë në emisionin Dpt te Fidani në T7 se kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka përzierje të deliriumit dhe mllefit. Mustafa tha se librat që i ka shkruar Kujtim...
Lajme17 Korrik 2020
Në vitin 2021 presidentit të Kosovës Hashim Thaçi do t’i kalojë mandati i të parit të shtetit dhe kështu, Kosovës do t’i duhet të zgjedhë president të ri. Sipas Kushtetutës së Kosovës, presidenti i vendit...
Lajme11 Korrik 2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka përkujtuar Masakrën e Srebrenicës duke thënë se barbaria që ndodhi më 11 korrik 1995 paralajmëroi se tragjedi të tilla përmasash apokaliptike mund të ndodhin edhe më vonë, të cilat...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
“Do t’i lëmë edhe OBRM-PDUKM-në dhe BDI-në të vetripërtërirën në opozitë, Maqedonisë evropiane të Veriut i nevojitet opozitë e përgjegjshme. Ne vazhdojmë në rrugën e drejtë, krah për krah me demokracitë e zhvilluara evropiane pasi...
Lajme04 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka dhënë një mesazh urimi për popullin dhe qeverinë amerikane me rastin e 4 Korrikut – Ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në vijim po...
Lajme04 Korrik 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka uruar popullin amerikan me rastin e 244 vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ai ka thënë se populli i Kosovës është përjetësisht falënderues për mbështetjen amerikane...
Lajme20 Qershor 2020
Këshilltari i kryetarit të AKR’së, Behgjet Pacolli, Jetlir Zyberaj, ka thënë se kryetari Haradinaj ka reflektuar me propozimin e tij që Presidenti të zgjedhet nga populli. “Është mirë të shohesh që ish-kryeministri Haradinaj ka reflektuar...
Lajme20 Qershor 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka thënë se sot është Dita Botërore për Refugjatë, ditë që populli kosovar duhet ta kujtojë edhe për shkak të historisë dhe përvojës sonë ende të freskët. Sipas...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.