×
Etiketë: policit
Kronika19 Shtator 2020
Zyrtarit të Policisë së Kosovës, Ferid Leci, i shpallur në kërkim nga mbrëmë kur edhe iu shmang arrestimit të tij, pasi paraprakisht e kuptoi se forcat e rendit e kishin futur edhe atë në listën...
Kronika19 Shtator 2020
Para shtatë vjetësh një pjesëtar i misionit të Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit, është vrarë në veriun e Kosovës. Audrius Senavicius, doganieri 35-vjeçar lituanez, ishte vrarë në afërsi të Zveçanit nga persona të armatosur....
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Kanë shpërthyer protesta të dhunshme nëpër rrugët e Lancaster në Pennsylvania të SHBA—ve, duke kërkuar “drejtësi” për burrin që u qëllua për vdekje nga policia derisa u ishte vërsulur me një thikë. Kamera e vendosur...
Lajme07 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Gjakovë, të hënën, e ka dënuar me 300 euro gjobë dhe 1 vit burgim me kusht të akuzuarin për dhënie të ryshfetit, Andon Vasiliu Dënimi me kusht ndaj të akuzuarit Vasiliu nuk...
Kronika07 Shtator 2020
Kanë kaluar shtatë muaj nga dita kur ishte mbytur me eksploziv polici Sami Thaçi në Zhur të Prizrenit. Kjo ngjarje që kishte tronditur Kosovën kishte ndodhur në shtëpinë e Iran Badallajt i cili po kërkohej...
Lajme28 Gusht 2020
Ministria e Punëve të Brendshme ka ngushëlluar familjen e policit Ali Çelaj që humbi jetën nga COVID-19. MPB thotë se ai ishte punëtor i dalluar derisa ishte në krye të detyrës. “Më lejoni të shpreh...
Kronika25 Gusht 2020
Të martën, në Gjykatën Themelore në Prizren, është shpallur aktgjykim dënues ndaj Bekim Bashës, i akuzuar se ka kryer veprën penale të dhënies së ryshfetit. Pas pranimit të fajësisë, Basha u dënua me 1,200 euro...
Lajme13 Gusht 2020
Ministri i Punëve të Brendshme Agim Veliu ka ngushëlluar familjen Prenaj me rastin e vdekjes së zyrtarit policor Gegë Prenaj. “Me pikëllim të thellë mora lajmin e ndarjes nga jeta e një polici të shkëlqyer,...
Bota/Rajoni29 Korrik 2020
Ndonjëherë, ndihma mund të mbërrijë nga s'ta pret mendja! Tre të burgosur në kontenë Gwinnett në Xhorxhia të SHBA-së kanë ndihmuar t'i shpëtohet jeta një zëvendes sherifi që vuante nga zemra. Warren Hobbs dukej see...
Lajme17 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka ngushëlluar familjen e policit, që ka humbur jetën si pasojë e COVID-19. Zemaj ka thënë se polici Ilir Gjokaj ka shërbyer në stacionin policor të Gjakovës. “Menaxhimi i pandemisë...
Lajme17 Korrik 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu u ka shprehur ngushëllime familjes së policit Ilir Gjokaj i cili vdiq pas infektimit me Covid-19. “Më lejoni të shpreh dhimbjen, pikëllimin dhe ngushëllimet e mia tërë familjes,...
Lajme17 Korrik 2020
Ilir Gjoka, zyrtar policor i Njësisë së Reagimit të Shpejtë në Policinë Rajonale të Gjakovës, ka vdekur mbrëmë si pasojë e infektimit me koronavirus. Drejtori i Policisë për Rajonin e Gjakovës, Lumni Graishta e ka...
Lajme17 Korrik 2020
Motra e Ilir Gjokës, zyrtarit policor të të Gjakovës që e humbi betejën me koronavirusin nën moshën 40 vjeçare, ka shkruar fjalë prekëse për vdekjen e vëllait. Ajo ka thënë se Iliri ishte shtylla dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.