×
Etiketë: përplasja
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Raundi i radhës i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i planifikuar të mbahet më 28 shtator në Bruksel është vënë në pikëpyetje për shkak të refuzimit të institucioneve të Prishtinës për të diskutuar për Asociacionin...
Kronika10 Shtator 2020
Një aksident ka ndodhur të martën në Malishevë, përkatësisht në fshatin Carallukë. Në bazë të një video që ka siguruar Gazeta Infokus, për shkak të shpejtësisë një veture ka humbur drejtimin dhe është përplasur me...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Vazhdon të thellohet përplasja mes Greqisë dhe Turqisë pas konfliktit për gazin në Mesdheun Lindor. Mediat e huaja raportojnë se forcat e armatosura turke filluan të transportojnë tanke në kufirin me Greqinë.Dy autokolona kamionësh të...
Lajme29 Gusht 2020
Në Skenderaj janë rikthyer përplasjet e vjetra në mes të kreut të kësaj Komune, Bekim Jasharit dhe kreu të Degës së PDK’së në këtë Skenderaj, Sami Lushtakut. Jashari përmes një reagimi në profilin e tij...
Lajme11 Gusht 2020
Osman Musliu i ka reaguar Nasim Haradinajt në rrjetin social Facebook. Haradinaj kishte bërë një shkrim të gjatë ndaj Musliut, ku i kishte thënë ndër të tjera se hoxhallarët janë më faqezi se veteranët e...
Lajme28 Korrik 2020
Shefi i Grupit i Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, do të mbajë konferncë për media në orën 17:30. Konferenca pritet të mbahet pas incidentit në Kuvendin e Kosovës, siç po pretendon deputeti i Vetëvendosjes, Gazmend...
Lajme28 Korrik 2020
Mbledhja e sotme e Komisionit për Punë të Jashtme është përcjellë me përplasje të shumta, raporton Gazeta Express. Fillimisht, përplasje pati në mes të deputetes së Vetëvendosjes, Fitore Pacollit dhe ministres së Punëve të Jashtme,...
Lajme18 Korrik 2020
Një ngjarje tragjike ndodhi sot në fashtin Repë të Podujevës. Një person është vrarë dhe një ka mbetur i plagosur nga një përleshje me armë zjarri. Mësohet se që nga mesdita ekipet e forenzikës dhe...
Lajme17 Korrik 2020
Në zyrën e presidentit nuk u ndanë të kënaqur me rikthimin e Kosovës në tavolinë të bisedimeve, derisa, i pari i shtetit po përballej me prokurorët në Hagë, pas dyshimeve që ka kryer krime të...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Një person ka vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar pas përplasjes së dytë fatale të trenave këtë muaj në Republikën Çeke. Një tren udhëtarësh u përplas me një tren mallrash afër qytetit Cesky Brod,...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Të paktën tre persona humbën jetën dhe 30 të tjerë u plagosën kur dy trena u përplasën kokë më në Republikën Çeke këtë të martë. Aksidenti u regjistrua rreth orës 15:10 në hekurudhën midis Pernink...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Së paku 22 njerëz humbën jetën dhe disa u plagosën, pasi një tren goditi një furgon që bartte pelegrinë të komunitetit Sikh, në verilindje të Pakistanit. Zyrtarët thanë se përplasja ka ndodhur të premten pranë...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Komisioni i Venecias miratoi sot opinionin e vet përfundimtar lidhur me përplasjen e vjeshtës së kaluar në Shqipëri, mes presidentit Ilir Meta dhe shumicës socialiste në parlament, për emërimet në Gjykatën Kushtetuese. Komisioni i ka...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.