×
Etiketë: përpiqet
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Analisti i njohur amerikan për Ballkanin, Janusz Bugajski, ka deklaruar për gazetën e Malit të Zi, "Pobjeda", se prapa zhvillimeve politike diloserbe në këtë vend qëndron Aleksandër Vuçiq dhe Moska. Sipas tij, tre synimet kryesore...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Drejtori i FBI-së po akuzon Rusinë se po ndërhyn në zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës e të cilat pritet të mbahen në më pak se një muaj, shkruan BBC. Christopher Ray në adresimin...
Lajme04 Shtator 2020
Florian Bieber, profesor i shkencave politike dhe ekspert i Ballkanit në Universitetin e Gracit, tha sot se ai interpretoi bisedimet e Shtëpisë së Bardhë për Kosovën më shumë si një përpjekje nga pala amerikane për...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Marrëdhëniet midis Greqisë dhe Turqisë për shfrytëzimin e rezervave natyrore vazhdojnë të përkeqësohen. Kancelarja Merkel po përpiqet të ndërmjetësojë. Tensionet midis Turqisë dhe Greqisë në Mesdheun Lindor po rriten. Marina franceze dhe greke zhvilluan një...
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Michael Jackson kishte frikë se dikush po përpiqej ta vriste para vdekjes së tij, sipas fjalëve që ai shkruajti në ditarin e tij, shkruan The Mirror. Ylli i muzikës, i cili vdiq në qershor 2009, besonte...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Presidenti i SHBA-së Donald Trump gjatë një interviste me rrjetin Fox News është përpjekur ta fajësojë Dr Anthoni Fauccin, i cili është drejtori i Qendrës Kombëtare për Alergji dhe Sëmundje Infektive, për gjendjen e rëndë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.