Gjuha:
×
Etiketë: përçarje
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Presidenti Ilir Meta në intervistën “Pa maskë” ka deklaruar se në Shqipëri duhet forcuar shteti ligjor dhe të bëhet e paprekshme kushtetuta e vendit. Sipas tij, konflikti ndërpartiak në Shqipëri është i stisur dhe nuk...
Lajme29 Korrik 2020
Nënkryetarja e AAK-së, Teuta Haxhiu, në një prononcim për portalin FrontOnlin,  foli  për raportet që kanë me partnerin e koalicionit LDK-në. Haxhiu tha se nuk ka përçarje ndërmjet koalcionit  por ka mendime ndryshe të cilat...
Lajme29 Korrik 2020
Ditëve të fundit është përfolur se ka përçarje ndërmjet koalicioni qeverisës LDK-AAK-Nisma, për shkak të mënyrës se si po zhvillohet dialogu me Serbinë, raporton Front Online. Kundër dialogut doli lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, i...
Lajme28 Korrik 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka dalë kundër propozimit për izolim të qytetarëve që kthehen nga Shqipëria. Haradinaj ka thënë se propozimet për shtim të masave duke kërkuar testin negativ për hyrje nga...
Lajme25 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti u shpreh i bindur që nuk ekziston ndonjë përçarje në mes të partnerëve të koalicionit, derisa ka theksuar që nuk e sheh të nevojshme të ndodhë një gjë e tillë,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.