×
Etiketë: orës
Lajme27 Shtator 2020
Përmes një shkrimi në Facebook, këngëtari Labinot Tahiri është drejtuar me fjalë fyese ndaj ministrit të Shëndetësisë. Armend Zemaj. Duket se as vetë Labi nuk i ka besuar teorisë së tij se “s’ka virus”, pasi...
Lajme27 Shtator 2020
Një orë më shumë punë, e një orë e gjysmë më pak muzikë, këto janë masat e reja të lehtësimit të orarit të gastronomisë dhe lëvizjes së qytetarëve nga orari i deritanishëm deri në orën...
Vip24 Shtator 2020
Revista e famshme “Forbes” së fundmi ka publikuar një artikull për disa vende të botës që mund të vizitohen lehtësisht në kohë pandemie, kua ka përmendur edhe Kosovën. Në artikull është theksuar një arsye shumë...
Kronika22 Shtator 2020
Në një lokal në të cilin luhen lojëra elektronike në Vushtrri janë shqiptuar 14 gjoba ndaj personave që ishin aty pas orës 10:30. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur dy ditë më parë. Drejtori i Inspektoratit...
Lifestyle15 Shtator 2020
Të gjithë e kemi dëgjuar paralajmërimin se nuk duhet të hash darkë pas orës tetë, ose do të shtosh në peshë. Por metabolizmi ynë nuk është se ndalon së punuari në darkë. Prandaj çelësi i...
Kronika18 Gusht 2020
Qeveria e Kosovës, ka marrë vendim në fund të muajit të kaluar që të ndalohet lëvizja e qytetarëve pas orës 22:30, mirëpo kjo si duket nuk ka qenë e mjaftueshme për 12 qytetarë nga Prizreni...
Vip24 Korrik 2020
Prej disa javësh ajo është në vijën e parë të NHS-së për të punuar në shëndetit psikiatrik mes krizës së pandemisë së koronavirusit. Është fjala për mamanë e Rita Orës, Vera, e cila duket se...
Vip17 Korrik 2020
Koronavirusi nuk ka paraqitur problem për Verën dhe Besnikun që pushimet t’i fillojnë në Ulqin. Prindërit e Rita Orës, Vera dhe Besniku kanë zgjedhur Ulqinin si destinacionin ideal për pushimet e këtij viti. Kriza e...
Lajme13 Korrik 2020
Fiks sot në javë Prishtina bashkë me tri komuna të tjera u futën nën llupën e orës policore, kjo pas rritjes së numrit me të infektuar me COVID-19. Tash e shtatë ditë Policia e Kosovës...
Lajme13 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot me korrespodencë,  ka marr vendim që edhe komunat Mitrovicë e Jugut, Gjilan, Fushë-Kosovë dhe Shtërpcë të u kufizohet qarkullimi dhe veprimtaria pas orë 21:00 deri në 5:00....
Lajme11 Korrik 2020
Drejtori i Inpekcionit në Prishtinë, Adonis Tahiri, ka bërë të ditur se ekipet e inspekcionit janë çdo natë në terren për të shikuar se a po zbatohen masat e reja ndaj pandemisë Covid-19. “Falënderoj ekipet...
Lajme10 Korrik 2020
Inspektorati i Komunës së Shtimes ka nisur një aksion për t’i inspektuar bizneset e gastronomisë se a po e respektojnë vendimin e Qeverisë së Kosovës për mbylljen e bizneseve pas orës 21:00. Të gjitha ato...
Lajme10 Korrik 2020
Inspektorati i Komunës së Shtimes ka nis një aksion për t’i inspektuar bizneset e gastronomisë se a po e respektojnë vendimin e Qeverisë së Kosovës për mbylljen e bizneseve pas orës 21:00. Të gjitha ato...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.