×
Etiketë: Nxënësit
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot ju është drejtuar prindërve, nxënësve dhe punonjësve në arsim, me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor. Ai thotë se pandemia ka shkaktuar ndryshime të shpejta dhe tektonike...
Lajme01 Tetor 2020
3 nxënës në komunën e Podujevës kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 në 24 orët e fundit. Mirëpo kryetari në detyrë i Podujevës, Nexhmi Rudari për IndeksOnline ka konfirmuar se të njëjtit ka një javë që...
Lajme29 Shtator 2020
Nxënësit e klasave të para të shkollës fillore “Selami Hallaqi” në Gjilan dhe mësimdhënësit kanë përfituar pako me pajisje mbrojtëse kundër COVID-19. Në ceremoninë e dorëzimit të 200 pakove, të cilat janë donacion i UNICEF...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka bërë të ditur përmes një postimi në porfilin e tij në Facebook, se për të dytin vit radhazi, në Ministria për Evropën dhe...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Në mbledhjen e sotme, Qeveria e Kosovës ka ndarë 70 mijë euro për blerjen e librave në gjuhën shqipe për nxënësit e Luginës së Preshevës, raporton Front Online. Zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi në mbledhjen...
Lajme21 Shtator 2020
Ministria e Arsimit dhe Shkencës MASH ka bërë të ditur se nga sot nis faza e dytë e procesit mësimor në shkolla. Bankave shkollore do t’iu rikthehen edhe nxënësit e klasave 7, 8, 9, 11...
Lajme20 Shtator 2020
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj, ka njoftuar se nga nesër do të fillojë mësimi i kombinuar edhe për klasat 7, 8, 9 dhe 11, 12. Ka thënë se udhëheqësit e shkollave mund të vendosin ndryshe...
Lajme18 Shtator 2020
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj e ka lutur kryetarin e Kamenicës, Qëndron Kastrati të pauzojë çështjen e riorganizimit të shkollave atje. Ministri kërkoi që nxënësit e Busavatës të kthehen në shkollën e fshatit. Likaj theksoi...
Lajme18 Shtator 2020
Nxënësit dhe prindërit në komunën e Kamenicës kanë protestuar sërish ndaj riorganizimit të shkollave i cili po implementohet nga pushteti komunal. Komuna ka paraparë që shkollat me pak nxënës të mbyllen dhe ata të transferohen...
Lajme16 Shtator 2020
Nxënësit që nga fillimi i kësaj jave pas gjashtë muajve i janë rikthyer bankave shkollore. E ky fillim vit shkollorë, i ka gjetur më ndryshe si gjithherë, shkaku i pandemisë Covid-19, shkruan IndeksOnline. Distanca, maskat...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Nga klasa e parë deri në klasën e tretë, nxënësit do të shkojnë me prani fizike, ky vendim u mor së bashku me Komisionin për Sëmundjet Infektive, nëse do të krijohet mundësia, ne gradualisht do...
Lajme15 Shtator 2020
Mësuesja e shkollës fillore “Bekim Sylka”, Lejla Bytyqi, e ka nisur në mënyrë të veçantë vitin e ri shkollor bashkë me nxënësit e saj. Ajo ka fotografuar secilin nxënës veç e veç brenda një kornize...
Lajme14 Shtator 2020
Ky vit që në pjesën dërmuese u shoqërua i mbyllur për institucionet arsimore, diktuar nga gjendja epidemiologjike në vend, këtë të hënë, ktheu gëzimin në fytyrat e mijëra nxënësve, prindërve e mësimdhënësve. Kështu, sipas rekomandimeve...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.