×
Etiketë: njohja
Lajme23 Shtator 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka folur për marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë në Uashington. Ajo ka thënë se futja në “Mini-Shengen” nuk do ta dëmtojë Kosovën. Bajrami ka thënë se “Mini-Shengeni” është vetëm iniciativë...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Ambasadori i ri i Izraelit në Beograd, Yahel Vilan, ka thënë se Izraeli e ka njohur pavarësinë e Kosovës më 4 shtator dhe se puna e njohjes reciproke më nuk është çështje diskutimi. Vilan ka...
Lajme15 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, me rastin e Vitit të Ri Hebraik, deklaroi sot se është nder për Kosovën që kjo festë po shënohet në Kosovë, me lajmin e shumëpritur të njohjes nga shteti i...
Lajme15 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë pjesë në ceremoninë e shënimit të vitit të ri hebraik në Prishtinë, ku edhe ka mbajtur një fjalim. Presidenti Thaçi ka thënë se ky është një manifestim i...
Lajme14 Shtator 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës i cili është edhe deputet i kësaj partie në Kuvendin e Kosovës, Ismet Beqiri mendon se Kosova nuk shkoi në SHBA për të marrë njohjen nga Serbia. Beqiri, në...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Lideri i partisë URA në Mal të Zi, Dritan Abazoviq, ka thënë për gazetën prestigjioze Der Spiegel se aleanca e re e arritur në mes të tri partive opozitare do të arrijë të rrëzojë Milo...
Lajme11 Shtator 2020
Fatmir Sheholli, drejtor i Institutit për Afirmimin e Marrëdhënieve Ndëretnike, ka thënë se ajo që ka ndodhur në Washington më 4 shtator është për mburrje. “Ka ndodh për herë të parë që në Zyrën Ovale...
Lajme09 Shtator 2020
Shefja e diplomacisë së Kosovës Meliza Haradinaj-Stublla ka kërkuar nga Bashkimi Evropian që të fillojë dialogun me pesë vendet e saja anëtare që ende hezitojnë të njohin realitetin e ri të krijuar pas shpalljes së...
Front TV09 Shtator 2020
Arritja e një marrëveshje përfundimtare që do të përfundonte me njohje reciproke është qëllimi i dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë, raporton Front Onlie. Deputetja e PDK-së, Besa Ismaili në një intervistë për Front...
Lajme08 Shtator 2020
Nesër do të mbahet mbledhje urgjente e Presidencës së Bosnjeës te keërkuar nga Zeljko Komšić, ku si pikë e vetme e rendit të ditës do të jetë propozimi i njohjes së Kosovës, shkruan Front Online....
Lajme06 Shtator 2020
Ish-ministrja për Dialog, Edita Tahiri, thotë se me njohjen nga Izraeli Kosova merr një fuqizim të madh në planin ndërkombëtar. Një ngjarje e tillë sipas saj është historike. “Njohja e Kosovës nga Izraeli është një...
Lajme05 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për median izraelite Israel Hayom në lidhje me njohjen dhe vendosjen e marrëdhënieve diplomatike mes Kosovës dhe Izraelit, që u bë publike gjatë ditës së djeshme. Thaçi tha...
Lajme05 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani i është kundërpërgjigjur emisarit special të SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell, i cili në një postim të mëhershëm ia përmendi Osmanit ankesat e vazhdueshme të cilat ai i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.