×
Etiketë: nisin
Lajme23 Shtator 2020
Një ekip i mjekëve gjerman nga Instituti “Robert Koch” kanë filluar punën në Klinikën Infektive, ku do të ndihmojnë mjekët kosovarë për menaxhimin e rasteve me Covid-19. Shefi i pranimit në Klinikën Infektive Dr. Gëzim...
Lajme19 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se disa mësimdhënës dhe nxënës të klasës së pestë të shkollës “Mustafë Venhari” në Vushtrri kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Me anë të një postimi në Facebook, Zemaj...
Front TV15 Shtator 2020
Punëtorët Shëndetësorë në Kosovë ende nuk i kanë marrë shtesat prej 300 eurove për angazhimin shtesë që kanë bërë gjatë kohës së pandemisë Covid-19, mjete këto që u janë premtuar nga ministri i Shëndetësisë, Armend...
Lajme15 Shtator 2020
Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara. Të premten parashihet rënie të përkohshme të presionit atmosferik dhe vranësira të dendura të cilat vende–vende parashihen të...
Lajme14 Shtator 2020
Pas një pushimi prej disa muajsh, sot në shkollat e Kosovës do të fillojë faza e parë e vitit të ri shkollor. Bazuar në vendimin e ministrit të Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, për fillimin...
Lajme07 Shtator 2020
Kosova po vazhdon që të përballet me COVID-19. Megjithatë në javët e fundit numri i rasteve të infeksionit me këtë virus është ulur. Por, shqetësues vazhdon të mbetet numri i personave që nuk po arrijnë...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Meksika ka nisur eksperimentin e të mësuarit të 30 milionë nxënësve të shkollave publike përmes televizionit, derisa dita e parë e shkollës në Shtetet e Bashkuara është ndikuar nga disa probleme të shërbimit për video-konferenca,...
Lajme21 Gusht 2020
Objekti i njësisë së Zjarrfikësve dhe Shpëtimit në Malishevë, do të renovohet. Tashmë ka nisur edhe realizimi i projektit për riparimin e këtij objekti. Nga komuna e Malishevës janë shprehur se me riparimin e këtij...
Lajme13 Gusht 2020
Pas ngjarjeve të fundit ku xhandarmëria serbe hyri disa herë në Karaçevë të Kamenicës, KFOR-i dhe Policia e Kosovës kanë vendosur të realizojnë patrullime të përbashkëta. Këtë lajm e ka bërë të ditur KFOR-i përmes...
Lajme12 Gusht 2020
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj, në komisionin për Arsim ka thënë se klasa e parë dhe e dytë do të kthehen në objektet shkollore. Ai ka thënë se do të dezinfektohen hapësirat shkollore dhe do...
Lajme11 Gusht 2020
Me kërkesë të kryeministrit Avdullah Hoti, Asociacioni i Komunave të Kosovës ka organizuar sot një takim virtual me kryetarët e Komunave të Kosovës dhe drejtorët e Departamenteve Komunale të Arsimit, ku është diskutuar për përgatitjet...
Lajme10 Gusht 2020
Ministri i arsimit, Ramë Likaj, sot ka pritur në takim kryetarin e SBASHK’ut Rrahman Jasharaj, me të cilin kanë disktuaur për përgaditjet për fillimin e vitit të ri shkollor. MASHT përmes një komunikate në rrjetin...
Ekonomi08 Gusht 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka thënë se nga e hëna do të nisë ekzekutimin e pagesave për qytetarët dhe bizneset për muajt e papaguar “Në Ministrinë e Financave po punohet pa orar. Thesari dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.