×
Etiketë: ngjarjes
Kronika30 Shtator 2020
Një tentim vrasjeje ka ndodhur dje në Gjilan pas një konflikti verbal mes dy personave. I dyshuari ka therur me mjet të mprehtë viktimën, i cili pas plagëve të marra ka pranuar tretman mjekësor. Ngjarja...
Lajme24 Shtator 2020
Një vetaksident i rëndë ka ndodhur në Lipjan të mërkurën gjatë orëve të mbrëmjes. Nga ky aksident ka persona të lënduar, të cilët janë dërguar menjëherë në spital për trajtim. Sikur edhe shihet në fotot...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
“Eja në Suedi“, tha zëri në telefon. “Unë do t’i përgjigjem çfarëdo pyetjeje që dëshiron“. Në linjë ishte Clark Olofsson, një nga kriminelët më famëkeq të Suedisë të shekullit të XX. Ai kishte qenë për...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
“Eja në Suedi“, tha zëri në telefon. “Unë do t’i përgjigjem çfarëdo pyetjeje që dëshiron“. Në linjë ishte Clark Olofsson, një nga kriminelët më famëkeq të Suedisë të shekullit të XX. Ai kishte qenë për...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Tre të burgosur nga Georgia janë lavdëruar dhe përshëndetur për shpëtimin e jetës së një gardiani i cili pësoi një sulm në zemër, jashtë dyerve të qelisë së tyre. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi,...
Lajme26 Korrik 2020
Një aksident i rëndë ka ndodhur në magjistralën Pejë-Prishtinë. Si pasojë, një person ka humbur jetën. Lajmin e kanë konfirmuar nga Policia e Kosovës. “Sot, më 26.07.2020, në ora 15:40, policia është njoftuar për një...
Lajme11 Korrik 2020
Ambasadori i Britanisë së Madhe, Nichola Abbott ka shprehur shqetësimin për ngjarjet e mbrëmshme në Kuvend, pas përplasjes së kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani dhe deputetit të LDK’së, Xhavit Ukaj. Abbott ka thënë se skenat...
Lajme08 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës, Besnik Tahiri, sot mori pjesë në diskutimin virtual në panelin e ngjarjes “Western Balkans Government at Glance Publication”, në të cilën u bënë prezantime mbi qeverisjen publike në...
Lajme26 Qershor 2020
Në Kaçanik, dje ngasësi i një veture e kishte goditur një këmbësor me të meta mentale. I dyshuari pasi e kishte goditë viktimën ishte larguar nga vendi i ngjarjes. Viktima është dërguar për tretman mjekësor...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Ditë më parë në mediat zvicerane është raportuar për vrasjen e një gruaje të re nga vjehrri i saj, të dy me prejardhje nga Kosova. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Mëngjesin e sotëm në kryeqytet, një mjet ende i paidentifikuar ka aksidentuar një 20-vjeçare e cila po qarkullonte me biçikletë. Nga njoftimi i policisë mësohet se rreth orës 10:30, në rrugën “Teodor Keko” një mjet...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.